• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Mylėkime savo gimtąją kalbą!

Anot VLKK pirmininkės V. Meiliūnaitės, „kalba pirmiausia yra žmonės. Tam, kad kalba būtų gyva, ją turi vartoti žmonės. Didžiąją įtaką lietuvių kalbai daro toli gražu ne kalbininkai, o tie, kas kiekvieną dieną kalba lietuviškai, kas mokosi lietuviškai ir tai daro iš meilės, o ne iš pareigos”.

Prieš žiemos atostogas 5–8 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis vykdė įvairias veiklas, skirtas Lietuvių kalbos dienoms. Vasario 14 dieną 8a klasės mokiniai dalyvavo protmūšyje „Kalba – mūsų turtas“. Vasario 15 dieną vyko netradicinės pamokos – „Eilėraščių apie Lietuvą ir gimtąją kalbą raiškiojo skaitymo rytmečiai“. Mokinių ir mokytojų skaitomos bei deklamuojamos eilės atvėrė poetinį lietuvių kalbos pasaulį ir pakylėjo aukščiau kasdienybės.

Taigi, tomis dienomis mūsų gimtoji kalba pačiu gražiausiu ir prasmingiausiu pavidalu pasiekė kiekvieno progimnazisto širdį, jau pasiruošusią švęsti Vasario 16-ąją.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė

 

 

Lankytojų skaitiklis