• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Šeštokai dalyvavo knygos „Pranas Genys. Muziejininkas. Poetas. Mokytojas“ pristatyme

„Mano didžiausias noras, troškimas – suburti Telšiuose būrelį žmonių, kurie rūpintųsi Žemaitijos senovės turtais. Šiandien laikas, ryt jau bus vėlu...“ (Pranas Genys)

Kovo 1 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pasiklausyti Telšių muziejaus „Alka“ darbuotojų – ekskursijų vadovės, istorikės Janinos Bucevičės ir knygos sudarytojos, kultūrinės komunikacijos specialistės Donatos Kazlauskienės – pristatomos knygos „PRANAS GENYS. MUZIEJININKAS. POETAS. MOKYTOJAS“ susirinko didelis būrys jaunų ir brandžių miesto istorija besidominčių entuziastų. Tarp jų buvo ir mūsų progimnazijos 6b klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audra Arlauskiene.

Susirinkusieji klausėsi pasakojimo apie knygos, skirtos Žemaičių muziejaus „Alka“ 90-osioms įkūrimo ir steigėjo Prano Genio 120-osioms gimimo metinėms, išleidimo procesą. Susipažino su neeiline P. Genio gyvenimo istorija, jo kūryba, drąsiais ir labai reikšmingais Telšių krašto istorijos išsaugojimo darbais. Visi galėjo kelias minutes pažaisti – pabūti muziejininkais: gavę nematytą senovinę nuotrauką, sukurti tos akimirkos istorijos hipotezę ir ją garsiai išsakyti. Susitikimas buvo labai informatyvus ir turiningas. Garbė žinoti ir suprasti P. Genio padarytą įtaką mūsų miesto istorijai. Tai žmogus, kurio vardas gerai žinomas ne tik Telšiuose, bet ir visoje Žemaitijoje: poetas, publicistas, kultūros veikėjas, vienas iš muziejaus „Alka“ įkūrėjų bei statytojų. Tragiško likimo, bet nepaprastai tvirtos, užgrūdintos valios žmogus. Kartu jis ir svajotojas, romantikas, įspaudęs ryškius, nenykstančius pėdsakus, iki šių dienų išlikusius Žemaitijos, ypač Telšių, kultūriniame gyvenime.

„Bendraminčiai“

 

 

Lankytojų skaitiklis