• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Gamtos tyrėjai ieškojo pavasario

Ach, ta pavasario galia! Balta žiemužė traukiasi atkeldama vartus žalumai ir giedresnėms mintims. Šis jausmas kaskart vis stiprės, atpūsdamas energijos anplūdį. Nors pavasaris dar netriuškina žiemos, bet savo ženklus jau siunčia: daugiau saulės ir šilumos, ilgėja dienos, išnyksta paskutiniai sniego lopinėliai, kalasi pirmieji žiedai, pasirodo ir pirmi sparnuotų keliauninkų būriai, sugrįžę iš šiltų kraštų .

Vasario 28 dieną pavasario ieškoti į Varnių regioninį parką išvyko 1a ir 2a klasių mokiniai su mokytojomis Aušra ir Loreta. Juk sakoma, kad žvalumo, puikios savijautos šaltinių reikia ieškoti bundančioje gamtoje. Tuoj prasidės blindės (kačiukų) žydėjimo metas. O kur dar pirmieji baltažiedžių snieguolyčių kyšantys žiedeliai? Laukiama ir mėlynuojančių pašlaičių nuo nuostabiųjų žibuoklių žydėjimo. Svarbus ir grįžtančių paukščių klegenimas. Aptikę pavasario požymius gamtoje, keliauninkai grįžo į Gamtos mokyklą. Pasivaišinę kvepiančia žolynų arbata, mokiniai atliko projektą „Paukščiai – pavasario pranašai“. Atlikdami užduotis užinojo, kad vasario 24 diena yra Vyturio, kitaip dar vadinamo Voveriu, Vieversiu, diena. Juk dauguma kovo mėnesio švenčių pavadintos paukščių vardais. Kovo 4 diena Varnėno diena, kovo 10-tą minima 40-ies paukščių diena, kovo 19 diena – Pempės diena, o kovo 25-oji – Gandrinės, gandro šventė. Vaikai atliko nemažai kūrybinių užduočių, dėliojo paukščių dėliones, teko vaikams rašyti net su Baltojo gandro plunksna. Stebino tai, kad raštas, parašytas plunksna, gavosi itin taisyklingas ir tvarkingas. O kaip be lietuviškosios tautosakos? Mažieji gamtos tyrinėtojai minė mįsles , klausėsi ir spėliojo paukščių balsų pamėgdžiojimų, žaidė žaidimus. Liaudies tautosaka ir gamta – tai neišsenkantys lobynai, atnešantys vis naujas patirtis.

2a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

 

Lankytojų skaitiklis