2010-2011

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 

Mieli mokiniai!

Gražių ir prasmingų atostogų. Iki pasimatymo rudenį. 

Mokykos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šiuolaikinės pamokos charakteringi bruožai

 Gegužės pabaigoje Telšių „Atžalyno“ vidurinėje mokykloje įvyko respublikinė pradinių klasių mokytojų metodinė – praktinė konferencija „Šiuolaikinės pamokos charakteringi bruožai“. Organizatoriai - Telšių „Atžalyno“ vidurinė mokykla, Telšių švietimo centras, Švietimo skyrius. Programos vadovė – Jadvyga Dapšienė, „Atžalyno“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Konferencijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Tumienė, vyr. specialistė Dalytė Jonavičienė, Švietimo centro direktorė Rita Vargalytė, mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus.

Pranešimus skaitė svečiai iš Vilniaus, Zarasų, Šilalės, Klaipėdos, Mažeikių, Plungės ir Telšių. Mokytojai metodinėse grupėse analizavo aktualias šiandienai šiuolaikinės pamokos problemines sritis: tikslinga pamokos veikla, inovatyvių metodų taikymas pamokoje, pagalba mokiniui, vertinimas ir įsivertinimas.


 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Penktokai ir knygos“

Gegužės 25 dieną 5 b ir 5c klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažiene ir bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene aptarė per mokslo metus perskaitytas knygas. Šiam renginiui penktokai ruošėsi iš anksto: savarankiškai skaitė mokytojos rekomenduotas užsienio ir lietuvių rašytojų knygas, pildė anketas, piešė iliustracijas, jas tvarkingai segė į segtuvus ir pristatė du kartus per pusmetį savo klasės draugams. O mokslo metų pabaigoje atliktą darbą jiems reikėjo tik apibendrinti.

Penktokai pripažino, kad knygų skaitymo nauda didžiulė. Jos padeda lavinti kalbą ir žodyną, moko išreikšti save ir suvokti kitus, lavina mąstymą, žadina vaizduotę, moko etikos, stiprina pasitikėjimą savimi, suteikia jėgų ir įkvėpimo, ugdo toleranciją ir suteikia įvairios informacijos apie kitas šalis.

Paaiškėjo, kad pati skaitomiausia penktokų knyga - V. Račicko „Jos vardas Nippė“. O patys stropiausi mokyklos bibliotekos knygų skaitytojai mokosi 5b klasėje. Tai D. Semenkavičiūtė, E. Kuliešytė, D. Talmantaitė, K. Mikalauskas, V. Bružaitė, G. Jonušaitė. 5c klasėje daugiausia knygų perskaitė G. Skulskytė, K. Eitkevičiūtė, D. Mickevičiūtė, I. Šiuškaitė, K. Pociūtė.

Renginyje dalyvavusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui V.Savickienė penktokams palinkėjo ir toliau būti gerais ir atidžiais skaitytojais, mylėti knygas ir laisvalaikį praleisti su knyga, o ne su kompiuteriu.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Menų trikovės“ finalas

„Trys viename — teatras, šokis ir muzika“- toks šūkis lydėjo naują Telšių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus ir Telšių kultūros centro organizuotą projektą „Menų trikovė“. Praėjusį pirmadienį Žemaitės dramos teatre įvyko jo finalas, pritraukęs gausų būrį žiūrovų. Jame dėl meniškiausios mokyklos vardo susikovė Žemaitės bei Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijų ir mūsų mokyklos komandos.

„Atžalynui“ atstovavo šie mokiniai: Kačerauskaitė Justė 8c kl., Petraitytė Gabrielė 9b kl., Ramanauskaitė Simona 9b kl., Tamošauskaitė Evelina 9b kl., Surblytė Gabrielė 9b kl., Adomkutė Monika 10a kl., Valius Paulius 10a kl., Samoška Paulius 12a kl., Ramšaitė Jurgita 12b kl.

Kompetentingos komisijos nutarimu meniškiausia Telšių mokykla tapo mūsų mokykla. Visa mokyklos bendruomenė nuoširdžiai sveikina nugalėtojus ir juos ruošusius mokytojus: Laimą Petrulaitienę, Gintarą Vaitkaitį ir Eriką Miklaševičiūtę.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės dienos be tabako minėjimas

Norėdama atkreipti jaunimo (vyresniųjų klasių moksleivių bei studentų) dėmesį, jog gegužės 31-ąją visame pasaulyje yra minima diena be tabako, taip pat kad tabako rūkymas – antroji pagal dažnumą viso pasaulio žmonių mirčių priežastis, LR Švietimo ir mokslo ministerija bei vaistinių tinklas „Camelia“ šių metų gegužės 31 dieną kviečia visos šalies jaunuolius ir jaunuoles siekti rekordo - pripūsti tūkstančius balionų ir taip įrodyti, kad jų plaučiai sveiki. Taip pat smagiai praleisti laiką ir pasilinksminti nemokamame populiarių šalies atlikėjų koncerte. Koncertas vyks gegužės 31 dieną 18 valandą vakaro Vilniaus senamiestyje – Rotušės aikštėje.

Lietuvos vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai raginami sugalvoti skambų šūkį, skirtą

paminėti pasaulinei dienai be tabako. Šūkyje privalo būti du žodžiai „be“ ir „tabakas“.

Šūkius galima galvoti jau dabar iki gegužės 25 dienos. Sugalvotus šūkius reikėtų publikuoti interneto svetainėje http://www.camelia.lt/be_tabako/.

Taip pat tame pačiame tinklalapyje galima balsuoti už kitų sugalvotus šūkius ir tokiu būdu išrinkti geriausią. Geriausio šūkio autorius bus apdovanotas koncerto metu gegužės 31 dieną. Daugiau informacijos apie pasaulinės dienos be tabako minėjimo renginį galite rasti adresu http://www.camelia.lt/be_tabako/
 

Puslapis 1 iš 13

Lankytojų skaitiklis