2010-2011

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 

Mieli mokiniai!

Gražių ir prasmingų atostogų. Iki pasimatymo rudenį. 

Mokykos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šiuolaikinės pamokos charakteringi bruožai

 Gegužės pabaigoje Telšių „Atžalyno“ vidurinėje mokykloje įvyko respublikinė pradinių klasių mokytojų metodinė – praktinė konferencija „Šiuolaikinės pamokos charakteringi bruožai“. Organizatoriai - Telšių „Atžalyno“ vidurinė mokykla, Telšių švietimo centras, Švietimo skyrius. Programos vadovė – Jadvyga Dapšienė, „Atžalyno“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Konferencijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Tumienė, vyr. specialistė Dalytė Jonavičienė, Švietimo centro direktorė Rita Vargalytė, mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus.

Pranešimus skaitė svečiai iš Vilniaus, Zarasų, Šilalės, Klaipėdos, Mažeikių, Plungės ir Telšių. Mokytojai metodinėse grupėse analizavo aktualias šiandienai šiuolaikinės pamokos problemines sritis: tikslinga pamokos veikla, inovatyvių metodų taikymas pamokoje, pagalba mokiniui, vertinimas ir įsivertinimas.


 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Penktokai ir knygos“

Gegužės 25 dieną 5 b ir 5c klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažiene ir bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene aptarė per mokslo metus perskaitytas knygas. Šiam renginiui penktokai ruošėsi iš anksto: savarankiškai skaitė mokytojos rekomenduotas užsienio ir lietuvių rašytojų knygas, pildė anketas, piešė iliustracijas, jas tvarkingai segė į segtuvus ir pristatė du kartus per pusmetį savo klasės draugams. O mokslo metų pabaigoje atliktą darbą jiems reikėjo tik apibendrinti.

Penktokai pripažino, kad knygų skaitymo nauda didžiulė. Jos padeda lavinti kalbą ir žodyną, moko išreikšti save ir suvokti kitus, lavina mąstymą, žadina vaizduotę, moko etikos, stiprina pasitikėjimą savimi, suteikia jėgų ir įkvėpimo, ugdo toleranciją ir suteikia įvairios informacijos apie kitas šalis.

Paaiškėjo, kad pati skaitomiausia penktokų knyga - V. Račicko „Jos vardas Nippė“. O patys stropiausi mokyklos bibliotekos knygų skaitytojai mokosi 5b klasėje. Tai D. Semenkavičiūtė, E. Kuliešytė, D. Talmantaitė, K. Mikalauskas, V. Bružaitė, G. Jonušaitė. 5c klasėje daugiausia knygų perskaitė G. Skulskytė, K. Eitkevičiūtė, D. Mickevičiūtė, I. Šiuškaitė, K. Pociūtė.

Renginyje dalyvavusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui V.Savickienė penktokams palinkėjo ir toliau būti gerais ir atidžiais skaitytojais, mylėti knygas ir laisvalaikį praleisti su knyga, o ne su kompiuteriu.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Menų trikovės“ finalas

„Trys viename — teatras, šokis ir muzika“- toks šūkis lydėjo naują Telšių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus ir Telšių kultūros centro organizuotą projektą „Menų trikovė“. Praėjusį pirmadienį Žemaitės dramos teatre įvyko jo finalas, pritraukęs gausų būrį žiūrovų. Jame dėl meniškiausios mokyklos vardo susikovė Žemaitės bei Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijų ir mūsų mokyklos komandos.

„Atžalynui“ atstovavo šie mokiniai: Kačerauskaitė Justė 8c kl., Petraitytė Gabrielė 9b kl., Ramanauskaitė Simona 9b kl., Tamošauskaitė Evelina 9b kl., Surblytė Gabrielė 9b kl., Adomkutė Monika 10a kl., Valius Paulius 10a kl., Samoška Paulius 12a kl., Ramšaitė Jurgita 12b kl.

Kompetentingos komisijos nutarimu meniškiausia Telšių mokykla tapo mūsų mokykla. Visa mokyklos bendruomenė nuoširdžiai sveikina nugalėtojus ir juos ruošusius mokytojus: Laimą Petrulaitienę, Gintarą Vaitkaitį ir Eriką Miklaševičiūtę.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės dienos be tabako minėjimas

Norėdama atkreipti jaunimo (vyresniųjų klasių moksleivių bei studentų) dėmesį, jog gegužės 31-ąją visame pasaulyje yra minima diena be tabako, taip pat kad tabako rūkymas – antroji pagal dažnumą viso pasaulio žmonių mirčių priežastis, LR Švietimo ir mokslo ministerija bei vaistinių tinklas „Camelia“ šių metų gegužės 31 dieną kviečia visos šalies jaunuolius ir jaunuoles siekti rekordo - pripūsti tūkstančius balionų ir taip įrodyti, kad jų plaučiai sveiki. Taip pat smagiai praleisti laiką ir pasilinksminti nemokamame populiarių šalies atlikėjų koncerte. Koncertas vyks gegužės 31 dieną 18 valandą vakaro Vilniaus senamiestyje – Rotušės aikštėje.

Lietuvos vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai raginami sugalvoti skambų šūkį, skirtą

paminėti pasaulinei dienai be tabako. Šūkyje privalo būti du žodžiai „be“ ir „tabakas“.

Šūkius galima galvoti jau dabar iki gegužės 25 dienos. Sugalvotus šūkius reikėtų publikuoti interneto svetainėje http://www.camelia.lt/be_tabako/.

Taip pat tame pačiame tinklalapyje galima balsuoti už kitų sugalvotus šūkius ir tokiu būdu išrinkti geriausią. Geriausio šūkio autorius bus apdovanotas koncerto metu gegužės 31 dieną. Daugiau informacijos apie pasaulinės dienos be tabako minėjimo renginį galite rasti adresu http://www.camelia.lt/be_tabako/
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokyklos ateitininkai dalyvauja TAPK programoje

Sausio mėnesį Ateitininkų federacija drauge su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) ir Lietuvos skautija įsipareigojo vykdyti jungtinę programą pilietiškumui ir tautiškumui ugdyti. Iki 2012 metų kovo mėnesio vyksiančioje programoje dalyvauja daugiau nei 1500 ateitininkų. Į programą įsijungė daugiau nei 50 kuopų iš visos Lietuvos – Telšių, Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės kraštai. Visos organizacijos į projekto veiklas įtraukia 4 200 įvairaus amžiaus mokinių iš 128 mokyklų.

Mūsų mokyklos „Atžalyno“ ateitininkų kuopa  jau turėjo progą susipažinti su programa TAPK, dalyvavome Vasario 16-osios šventėje, ypatingai ruošėmės  Kovo 11 - ąjai. Šiai šventei skirtame koncerte Žemaitės dramos teatre dalyvavo projekto dalyvė Silvija Streckytė. Vakaronėje su Telšių ateitininkais klausėmės istorijos mokytojos Janinos Bucevičiūtės paskaitos, diskutavome apie buvusią ir esamą Lietuvą, parodėme kompoziciją „Lietuvai“, mokomės lietuvių liaudies dainų, klausėmės poetų ateitininkų, žemaitiškų eilių. Balandžio 29 d. dalyvavome Telšių vietovės organizuojamuose lyderių kursuose. Grįžome tikrai pasikeitę, pilni noro kurti, tobulėti, augti.

Aktyviausi ir gausiausi renginiai birželio – rugpjūčio mėnesiais. Planuojamos stovyklos „Aš myliu Lietuvą“ Šventojoje. Birželio 22-ąją mūsų kuopa švęs „Jonines kitaip“ Kaltinėnuose – vaikai bus kviečiami susipažinti su Joninių tradicijomis ir papročiais. Birželio 23-ąją dalyvausime Telšiuose įvyksiančių Rainių tragedijos 70-ųjų metinių paminėjimui skirtuose renginiuose „RAINIAI – SKAUSMO AŠARA SOPULINGAME TAUTOS ROŽINYJE“.  Tą dieną dalyvausime simboliniame jaunimo gyvame vėrinyje nuo buvusio kalėjimo iki Rainių koplyčios „Atminties gija - gyvybės liudijimas“.

Programa finansuojama iš Europos socialinio fondo lėšų, pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymosi visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Programa administruojama Švietimo mainų paramos fondo.

Ateitininkų vadovė Liana Norvaišienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

eTwinning projektai mokykloje

Jau 5 metai, kaip mūsų mokykla yra įsijungusi į eTwinning Europos projektus.Tai nefinansuojami projektai, tačiau jie padeda susirasti partnerius Comenius projektams, kokį mūsų mokykla turėjo 2008 - 2010 m. m..

Šiais mokslo metais pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais dalyvavo projekte „Šviesk, maža žvaigždute“. Buvo padarytos ir išsiųstos Kalėdinės atvirutės į 22 Europos valstybes. Tiek pat sveikinimų gavome ir mes.

Gegužės 2-9 dienomis visoje Europoje vyko Comenius savaitė. Šiam renginiui mes skyrėme Rumunų pasakos incenizaciją

„Druska patiekaluose“, kurią parodėme visiems pradinių klasių mokiniams. Pasaka gimė iš eTwinning projekto apie tarp kultūrinį šalių bendradarbiavimą per meną, pasakas. Projekte dalyvauja 33 Europos valstybės, kurios nusiuntė savo pasakas išverstas į anglų kalbą projekto nariams, o incenizuoti reikėjo kitos šalies pasaką. Vaidmenis pasakoje atliko 1 – 4 klasių mokiniai, projekto dalyviai.

Nuorodos į projektus:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p34358

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p33338

Projektų vadovė pradinių klasių anglų kalbos mokytoja Danutė Raudienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemaitijos krašto moksleivių pirmosios pagalbos varžybos”

Šių metų gegužės 6 d. Telšiuose „Germanto lobio” salėje vyko tradicinės „Žemaitijos krašto moksleivių pirmosios pagalbos varžybos”, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda, vadovaujama visuomenės sveikatos priežiūros specialistės A. Fabijonavičiūtės.

Mūsų mokyklos komandą sudarė 5 mokiniai iš 7d ir 8a klasių. Tai yra V. Brazdeikytė, M. Mizgerytė, M. Sudintaitė, V. Vasiukevičiūtė ir A. Benys, kurie įnirtingai rungėsi su kitomis 6 komandomis iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos‚ Luokės, „Jaunimo“, „Germanto“ bei „Džiugo“ vidurinių mokyklų. Kiekvienai komandai buvo pateikta įvairių užduočių, vertinamų balais. Visos komandos tryško išradingumu, žinių apie sveikatą gausa.

Deja, šiemet mūsų mokyklos komandai nepavyko užimti prizinės vietos, tačiau galime pasidžiaugti neblogais rezultatais. Ji surinko net 15 taškų iš 18 galimų. Tai yra tik 1 taško pritrūko iki III prizinės vietos. Komanda dėl to nenuliūdo. Tai tik paskatino juos ateityje siekti geresnių rezultatų. Visos varžybose dalyvavusios komandos buvo apdovanotos prisiminimų dovanėlėmis.

 

Puslapis 1 iš 8

Lankytojų skaitiklis