2011-2012

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 

Mieli mokiniai!

Prasmingų ir smagių atostogų.

Iki susitikimo rugsėjo 1-ąją.


Mokykos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė diena be tabako

Kasmet gegužės 31-ąją visame pasaulyje yra minima Pasaulinė diena be tabako, kurios tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į tabako pramonės keliamus pavojus, rūkymo žalą visuomenės sveikatai. Siekiant paminėti šią dieną Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo Telšių rajono mokyklose masinę balionų pūtimo akciją, prie kurios mielai prisijungė ir mūsų mokyklos moksleiviai. Akcijos metu mūsų mokykloje buvo išpūsta apie 80 balionų, buvo galvojamos sentencijos, šūkiai apie rūkymo žalą žmogaus organizmui ir kodėl neverta rūkyti. Aktyviausi moksleiviai buvo apdovanoti skatinamaisiais prizais.

Pasaulinė diena be tabako mūsų mokykloje sutapo su dar viena gražia švente 10-okų paskutiniu skambučiu. Ta proga visi dešimtokai simboliškai buvo apdovanoti Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro, kuris yra globojamas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, sukurtomis popierinėmis gėlėmis, kviečiančiomis, gegužės 31-ąją vietoj cigaretės rankoje laikyti gėlę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokinių verslumo ugdymas

Verslo integravimas į pamokas, tai viena iš projekto „TOC for education“ metodikos taikymas bendrojo lavinimo mokyklos bendruomenėms per netradicines ugdymo formas“ sudedamųjų dalių.

Gegužės 29 dieną 7a klasėje (klasės vadovė L. Jankauskienė) vyko netradicinė klasės valandėlė, kurioje dalyvavo Telšių bendruomenės verslo atstovė Lendra Bukauskienė. Verslininkė dalijosi savo patirtimi apie verslo kūrimo ir plėtojimo galimybes. Mokiniai diskutavo apie verslo plėtrą Telšių mieste.

Šiais mokslo metais vyko penkios netradicinės klasės valandėlės, kurių metu buvo ugdomas verslumas. Dėkojame verslo atstovams už bendradarbiavimą ir geranoriškumą.

Projekto koordinatorė Vaiva Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nacionalinio moksleivių konkurso „Verslo Genijus“ finalas Klaipėdoje

Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-05-K priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“. Organizatoriai – Socialinių mokslų kolegija Klaipėdoje.
Mūsų komandai teko AB banko DnB užduotis: sukurti reklaminę kampaniją nuo idėjos iki įgyvendinimo. Tikslas: pristatyti asmeninę mokėjimo kortelę jaunuoliams iki 24 metų amžiaus.

Biudžetas: iki 10 000 Lt.

Metodai: prioritetas – partizaniniai (nestandartiniai) metodai.

Priemonės: kampanijos plano pristatymui naudoti PowerPoint prezentaciją.

Sukūrėme penkiasdešimt devynių skaidrų asmeninės mokėjimo kortelės jaunuoliams iki 24 metų amžiaus /studentiškos/ prezentaciją.

Dirbo „Drąsuolių“ komandos nariai ir būrelio „Žvilgsnis į ateitį“ nariai.

Mokyklos skaitykloje yra šio darbo pristatymas papkėje „Verslumo projektas. Asmeninė mokėjimo kortelė jaunuoliams iki 24 metų /Studentiška/“.

2012 m. gegužės 24 dieną Klaipėdoje vyko nacionalinio moksleivių konkurso „Verslo Genijus“ finalas. Finale rungėsi 19 komandų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Telšių.

Po įnirtingos kovos buvo paskelbtos pačios versliausios jaunimo komandos iš visos Lietuvos.

1 vieta - Kauno technikos universiteto gimnazijos „KTUG3“ komanda.

2 vieta - Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos "Green Spirit" komanda.

3 vieta - Vilniaus licėjaus „LBU“ komanda.

4 vieta - Šiaulių Didžvario gimnazijos „IB@DG“ komanda

Mes džiaugėmės patekę į finalą ir turėję galimybę susipažinti su įdomių darbų pristatymais.

Manome, kad nemenkas pasiekimas iš 117 komandų, kurios užsiregistravo konkurse ir atsakinėjo į klausimus patekti į pusfinalį, o iš pusfinalio į finalą.

Dalyvavimas šiame nacionaliniame moksleivių konkurse parodo, kad mes norime tapti verslūs, sėkmingi, mąstantys ir kūrybingi.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai

Gegužės 18 ir 22 dienomis mokykloje septintų, aštuntų klasių mokiniams vyko šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai, kuriuos vedė LEKI akademijos instruktorius Rimvydas Lukšta.

Judėjimo trūkumas – civilizuotos visuomenės problema. Suomijoje atsiradęs ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs šiaurietiškasis ėjimas, t.y. vaikščiojimo su lazdomis būdas, kuris stiprina ir saugo sveikatą bei yra puiki fizinio aktyvumo forma.
Užsiėmimų metu svečias supažindino su šios sporto šakos istorija, poveikiu sveikatai svarba. Mokė šiaurietiškojo ėjimo ALFA technikos pagrindų, dalijosi verslumo ir pomėgių suderinamumo galimybėmis.

Socialinė pedagogė Vaiva Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Proto mūšis

Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje startavo naujas, intelektualus komandinis žaidimas „Proto mūšis“. Tarpusavyje varžėsi keturios aštuntokų komandos. Jos pristatė savo kapitonus, pavadinimus ir šūkius. Iš viso komandoms buvo pateikti 26 klausimai. Į juos aštuntokai turėjo atsakyti labai greitai, kol nuaidės gongo garsas. Susumavus rezultatus laimėjo 8c klasės mokinių komanda, kurios šūkis „Mes protingi, mes jėga-nugalėsim visada!“ Šios komandos kapitonė Gabrielė Jakumaitė ir nariai Paula Gudauskytė, Monika Valužytė, Deivydas Razminas, Eglė Petkevičiūtė ir Gintautas Kėras. 8c klasei vadovauja Laimutė Baltrukonienė.
Visų komandų dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Nugalėtojų komandai skirtas papildomas prizas - išvyka į Telšių miesto policijos komisariatą.

Direktoriaus pavaduotoja Vilma Savickienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės judėjimo sveikatos labui dienos akimirkos

Kasmet gegužės 10 d. visame pasaulyje yra minima Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena, kai visi gyventojai kviečiami nelikti abejingais ir raginami šią dieną praleisti aktyviai. Mūsų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat neliko abejinga šiam kvietimui ir mielai prisijungė. 11 pradinių klasių mokytojų ir apie 200 mokinių iš 1-4 klasių, ikimokyklinio ugdymo grupės po 4 pamokų rinkosi į mokyklos stadioną kartu smagiai pajudėti, pasportuoti. Vaikai mankštinosi, bėgiojo, šokinėjo į tolį, žaidė futbolą, kvadratą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Piliečio žadintuvas“ baigia savo darbą

2011-2012 m. m .mokykloje veikęs projektas „Piliečio žadintuvas“ sėkmingai užbaigė savo veiklą. Jame dalyvavo 19 mūsų mokyklos 10-tokų – aktyvių, entuziastingų, kūrybingų žmonių, kurie savo veikla „budino“ kiekvieną snaudžiantį patriotą. Tai forum teatro veikla, pozityvo grupės mokymai, visuomenei naudingas darbas. O kur dar dalyvavimas akcijose, mitinguose, koncertuose ir kt. Anot dešimtokų, tai buvo „jėga“, nes veikė, kūrė, mokė patys. Man, kaip projekto vadovei , teko tik „dirigento“ vaidmuo.

2012-05-14 į „Atžalyno“ pagrindinę mokyklą sugužėjo visos apskrities bendraminčių. Jų būta iš šešių mokyklų ir organizacijų. Mokyklos salė net kelias valandų turėjo atlaikyti jaunatvišką triukšmą, juoką ir rimtas kalbas. Čia ir buvo paskelbta, kad projektas „Piliečio žadintuvas“ baigia savo veiklą. Paskutinį kartą parodėme savo sugebėjimus scenoje, aptarėme veiklą, demonstravome stendus.

Džiugu, kad projekto autoriai įvertino mūsų mokyklos pastangas šeimininkiškai priimti svečius pastebėję mus kaip „dainuojančią“ mokyklą.
Mokyklos projekto vadovė V. Nekrašienė
 

Įrašai

Puslapis 1 iš 11

Lankytojų skaitiklis