2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli mokiniai,

linkiu visiems gražios ir smagios vasaros. Tegul atostogų džiaugsmai padeda kaupti jėgas naujiems kūrybiniams polėkiams rudenį. Laukiu Jūsų rugsėjį, kai grįšite į savo klases.

Direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Sveika, Jūrų Žvaigžde“

Paskutinį gegužės šeštadienį Kretingoje vyko XXIV Vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde”. Direktoriaus pavaduotojos ugdymui, tikybos mokytojos Jadvygos Dapšienės iniciatyva į šią šventę vyko ir mūsų mokyklos jaunučių choras vadovaujamas muzikos mokytojos Laimos Petrulaitienės. Taip pat šventėje dalyvavo vaikų ir jaunimo chorai iš Skuodo, Plungės, Kaltinėnų, Kretingos.

„Ši šventė turi savo prasmę: ji tradiciškai rengiama gegužės paskutinį šeštadienį, primindama, kad Marija kaip kelrodė Jūrų žvaigždė nušviečia visą žmogaus gyvenimą, panašų į kelionę per audringą jūrą, - kalbėjo viena iš šventės organizatorių, Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos vadovė. Šventės dalyvius savo kūrybos eilėmis sveikino brolis pranciškonas Bernardas Saulius Belickas OFM .

Šv. Antano rūmuose kiekvienas choras paskyrė po giesmę Dievo Motinai Švenč. Mergelei Marijai. Vaikams įdomų užsiėmimą pravedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos asist. Indrė Dirgėlaitė. Po to visi dalyviai dalyvavo ir giesmes giedojo Šv. Mišiose bažnyčioje. Ši šventė dovanojo dalyviams progą pabendrauti, pasidalinti patirtimi šventoriuje, kur buvo organizuoti bendri pietūs, kartu padėkoti Dievui už visas malones, pasisemti jėgų bei atnaujinti ryžtą tarnauti Dievui ir Bažnyčiai.

Visi kolektyvai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžia dovanėle.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Duonelės kelias

Gegužės 22 d. mūsų mokyklos 1a klasės mokinukai ir Lieplaukės skyriaus pradinukai bei mažieji priešmokyklinukai su savo mokytojomis dalyvavo edukacinėje – praktinėje programoje „Duonelės kelias“.
Programa vyko „Žaliūkių malūnininko" sodyboje Šiauliuose. Vaikai susipažino su Duonelės garbinimo papročiais, kepimo technika bei įrankiais. Mokinukai turėjo galimybę paragauti ką tik šviežiai iškeptos Duonelės, taip pat patys kepė savo Duonelę, kurią vėliau ragavo su savo namiškiais. Svarbiausia tai, kad mažieji smalsuoliai sužinojo, kokius simbolius senovės Lietuvai įspausdavo Duonelės paviršiuje ir ką tie simboliai reikšdavo. Pasibaigus edukacinei programai visi mokinukai bei jų mokytojos aplankė Kryžių kalną.

Mokytojos: Gražina Jonikienė, Aušra Gumuliauskienė, Sigita Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokykla – tai mūsų namai.
Mokykla – tai mūsų pasaulis.
Mokykloj mes pažįstam gyvenimą.
Mokykla, mes mylim Tave!

Paroda „Mes – atžalyniečiai“

Gegužės mėnesį 6a ir 6b klasių mokiniai, vadovaujami auklėtojų A. Daukantienės ir R. Žutautienės, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenės narius pakvietė į parodą ,,Mes – atžalyniečiai“, suorganizuotą mokyklos skaitykloje.

Parodoje buvo pristatyti piešiniai, kurių tema „Atžalynas“ vakar, šiandien ir rytoj“, lankstinukai, plakatai – „Mano mokykla“, sveikinimo atvirukai su linkėjimais mokyklai, mokyklos šūkis. Parodą aplankė nemažai mokinių. Aktyviausi buvo 5a klasės mokiniai.

Šauniausi, orginaliausi, kūrybiškiausi darbai ir aktyviausios klasės buvo apdovanotos.

Skaityklos darbuotoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Senolių išminties takais

Gegužės 19 dieną „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių moksleiviai dalyvavo kūrybinės, kultūrinės pažintinės dienos renginyje „Tautosakos pasaulyje“. Mokiniai tądien tarsi vaikščiojo senolių išminties takais: minė mįsles, šoko, dainavo, žaidė. Ypač vaikai įdomiai pristatė savo iliustruotas patarles. Renginio metu kiekviena klasė pristatė savo paruoštą patiekalą ir juo vaišino kitas klases.
Šio renginio tikslas – perduoti lietuvių liaudies išmintį ir įprasminti šių dienų gyvenime: mokyti vaikus suprasti lietuvių tautosakos kalbos grožį; plėsti vaikų žinias apie smulkiąją tautosaką; skatinti jų kūrybiškumą ir draugiškus jų tarpusavio santykius. Renginio pabaigoje mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus apdovanojo padėkos raštais visas klases.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Alvyra Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dovana mokinių tėvams

Gegužės 21-osios vakarą mokinių tėveliai buvo pakviesti į koncertą, skirtą paminėti Šeimos metus. Foje prie aktų salės tėveliai galėjo pasidžiaugti savo vaikų darbeliais ir piešiniais bei saldžia dovanėle, kurią padovanojo Mokinių tarybos nariai.

Šventė buvo pradėta mokinių kompozicija „Tikėjimas – šeimos gyvastis“, kuri pelnė nugalėtojo vardą Telšių vyskupijoje. Taip pat kiekviena pradinė klasė pasveikino savo tėvelius daina, šokiu ar posmais. Solo numerius atliko Aistė Šepikaitė, 1 kl., Goda Tamavičiūtė, 5 kl., Kotryna Dacytė, 6 kl. Gražiomis dainomis džiugino pradinių klasių ir vyresniųjų klasių chorai. Maloniai nustebino ir sugraudino daina „Tu nežiūrėk, mama, pro langą“, kurią atliko mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, muzikos mokytojas Gintaras Vaitkaitis, 1-os klasės mokinys Jokūbas Beržinis ir 6-os klasės mokinys Dovydas Gintvainis.

Šventėje dalyvavęs, mokyklos kuratorius, Katedros administratorius, vicedekanas, kanauninkas Domas Gatautas pasidžiaugė, kad mokykla gražiai bendradarbiauja su Bažnyčia, mokiniai yra mokomi išgyventi tikėjimo džiaugsmą ir savo programoje kviečia visą bendruomenę pasitikėti Bažnyčia, pajusti Viešpaties malonės pilnatvę.

Būrelio „Bendraminčiai“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos dviračių iššūkis 2014 „Mink už Telšius“

Gegužės 22 d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie labai gražios iniciatyvos Europos dviračių iššūkis 2014 „MINK UŽ TELŠIUS“, kurios tikslas - skatinti gyventojus dažniau naudoti dviratį kaip aplinkai draugišką transporto priemonę, mažinti miestų oro taršą bei gerinti fizinį dalyvių pasirengimą.

Kartu su Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos mokiniais bei Jaunaisiais Telšių šauliais dviračiais važiavome iki Germanto pagrindinės maudyklos ir atgal. Maršruto ilgis buvo apie 14 km.

Labai džiaugiamės, kad prie šios iniciatyvos prisijungė ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir jų tėveliai. Mūsų mokyklą šiame renginyje atstovavo daugiau kaip 50 mūsų mokyklos bendruomenės narių.

Visi dalyviai džiaugėsi puikiu oru, gera kompanija. Tikimės, kad nuo šiol dviratis taps mūsų bendruomenėje dar populiaresne transporto priemone.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Priešgaisrinės saugos pratybos

Aktyviai bendradarbiaujant su Telšių apskrities priešgaisrine gelbėjimo valdyba (toliau – Telšių APGV), gegužės 22 d. 10 val. mūsų mokykloje buvo surengtos kontrolinės taktinės pratybos tema „Moksleivių evakuacija, gaisro židinio suradimas, gaisro gesinimas“.

Pagrindinis pratybų tikslas – patikrinti mokyklos darbuotojų bei ugniagesių gelbėtojų tarpusavio sąveiką vykdant mokinių evakuaciją. Pratybas vertino Telšių APGV Parengties užtikrinimo skyriaus viršininkas Raimondas Maslauskas, vyriausiasis specialistas Šarūnas Andruška, Civilinės saugos skyriaus vyresniosios specialistės Remigija Galdikienė ir Regina Armalienė. Po taktinių pratybų visi dalyviai susirinko mokyklos stadione, kur Telšių APGV komandos viršininkas Tomas Šverebas mokyklos bendruomenę supažindino su priešgaisrine gelbėjimo technika ir įranga, o Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gintautas Pučkorius mokyklos personalą mokė naudotis pirmine gaisro gesinimo priemone – gesintuvu. Telšių APGV darbuotojai noriai dalijosi savo darbo patirtimi, atsakinėjo į mokinių ir mokytojų klausimus.

Šios gaisro gesinimo ir žmonių evakuacijos pratybos mokyklos bendruomenei buvo labai naudingos, nes tik praktinių pratybų metu yra įgyjami reikalingi įgūdžiai, būtini esant ekstremaliai situacijai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 

Įrašai

Puslapis 1 iš 14

Lankytojų skaitiklis