2018-2019

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

ATRANKA IKIMOKYKLINIO UGDYMO PEDAGOGŲ PAREIGOMS UŽIMTI

 

Telšių „Atžalyno“ progimnazija skelbia atranką ikimokyklinio ugdymo pedagogų pareigoms užimti Ryškėnų skyriuje. Atranka vykdoma pagal Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Įstaigos pavadinimas – Telšių „Atžalyno“ progimnazija, įstaigos kodas 290554930

Pareigybės pavadinimas – ikimokyklinio ugdymo pedagogė/as.

Darbo krūvis – 1 etatas (36 val. per savaitę), darbo sutartis – neterminuota.

                            0,5 etato (18 val. per savaitę), darbo sutartis – neterminuota.

Įdarbinimo pradžia – 2019 m. rugsėjo 3 d.

Kvalifikaciniai reikalavimai pareigybei užimti: 

 • Aukštasis universitetinis arba aukštesnysis įgytas iki 2009 metų, ar  specialus vidurinis, įgytas iki 1995 metų išsilavinimas ir pedagogo kvalifikacija.
 • Baigta ikimokyklinio  ugdymo  mokytojų rengimo programa.
 • IKT kompetencija;
 • Puikūs bendravimo įgūdžiai su ikimokyklinio/priešmokyklinio amžiaus vaikais.

Privalumas: pedagoginio darbo patirtis, buvusio darbdavio rekomendacija, kūrybiškumas, atsakingumas.

Atrankos būdas – pokalbis.

Pretendentai iki 2019m. rugpjūčio 13 d. (imtinai) privalo pateikti šiuos dokumentus:

 • prašymą leisti dalyvauti atrankoje;
 • asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
 • išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 • gyvenimo aprašymą.

Dokumentus su nuoroda „Atrankai“ pretendentai nurodytu adresu gali pristatyti asmeniškai, siųsti registruotu laišku arba elektroniniu paštu. Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinti grąžinami pretendentui.

Adresas: Telšių „Atžalyno“ progimnazija: P. Cvirkos g. 2, LT-87351, Telšiai. Elektroninis paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Pretendentai, atitinkantys atrankos reikalavimus, bus asmeniškai informuojami apie atrankos datą, laiką ir vietą nurodytu elektroniniu paštu.

Telefonai pasiteiravimui: (8 444) 70211(raštinė), 8 686 27131 (direktorius)

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos direktorius       Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas-seminaras „Visiems kitaip“

„Kur kas geriau šiek tiek žinoti apie viską, negu žinoti viską apie vieną dalyką.“

                                 B. Paskalis

Jau ketvirti metai, kai Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, ir jų draugai dalyvauja respublikiniame mokinių ir mokytojų projekte-seminare „Visiems kitaip“. Telšių rajono projekto koordinatorė – Telšių „Atžalyno“ progimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Rasa Žutautienė.  

Projekto tikslas yra skatinti švietimo pagalbos specialistų ir dalykų mokytojų bendradarbiavimą, darbo tęstinumą ir perimamumą, ugdant mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdyti mokinių gebėjimus pritaikyti pamokų metu  įgytas žinias, skatinti mokinių kūrybiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis,  puoselėti meilę gimtinei, gimtajai kalbai, plėtoti tarpinstitucinį bendravimą ir bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja darbo patirtimi. Projekto metu mokinių veiklos organizuojamos netradicinėse aplinkose.  Kiekvienais metais vykstama į vis kitą Lietuvos kampelį.

2019 m. birželio 18 d. Telšių „Atžalyno“ mokiniai ir mokytojai vyko į Kėdainių raj. Akademijos miestelį. Čia susirinko septynių švietimo įstaigų  komandos iš penkių respublikos rajonų. Edukaciniai užsiėmimai specialiųjų poreikių mokiniams ir jų draugams vyko šešiose netradicinėse aplinkose: LAMMC Žolių selekcijos skyriuje, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje, UAB Dotnuva Baltic įmonėje, Dotnuvos eksperimentiniame ūkyje, Akademijos gimnazijoje.

Visi dalyvavusieji praplėtė savo žinias apie žolių selekciją, miškus, žemės ūkį bei techniką, laboratorijų veiklą. Aplankė Pabiržėje esančią bažnyčią, tėvo Stanislovo kapavietę bei susipažino su jo gyvenimu ir nuveiktais darbais.

Projekto vertinimas ir įsivertinimas buvo organizuojamas ant Bakainės piliakalnio. Respublikinio projekto-seminaro „Visiems kitaip“ dalyviai nusprendė, kad kitais metais visi  susirinks Aukštaitijoje, Biržuose. Mokiniai namo grįžo nors ir pavargę, saulės nugairintais veidais, bet savo žinių aruodus papildę nauja informacija, praplėtę akiratį apie gimtąjį kraštą, patyrę sėkmę bei suvokę, kad mokytis galima ir kitaip.

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos spec. pedagogė R. Kulevičiūtė, logopedė J. Šiaudkulienė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Progimnazijos garbė 2019“

Birželio 5 d. Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje vyko jau tradicija tapęs renginys „Progimnazijos garbė 2019“. Ši džiugi šventė skirta mūsų progimnazijos pirmūnams ir jų tėveliams pagerbti.

Tą vakarą už puikius mokymosi rezultatus buvo nominuoti 25 mokiniai: Dovydas Sukauskas (1a kl.), Urtė Stanevičiūtė (1a kl.), Emilija Čėsnaitė (1b kl.), Eglė Smilgevičiūtė (1b kl.), Gabija Gaudutytė (1c kl.), Arijus Vaclovas Jonušas (2a kl.), Akvilė Nekrašiūtė (2a kl.), Emilė Bagužaitė (2a kl.), Nedas Višniauskas (2a kl.), Martyna Jankauskaitė (2b kl.), Gabrielė Skirmantaitė (2b kl.), Aristėja Kurilavičiūtė (3a kl.), Justė Perskaudaitė (3b kl.), Julius Joniškis (4a kl.), Matas Kulevičius (4b kl.), Viltė Jociutė (4b kl.), Gabija Jonauskytė (5b kl.), Kornelija Noreikaitė (5b kl.), Jokūbas Beržinis (6c kl.), Goda Nordelytė (6c kl.), Patricija Girkontaitė (6c kl.), Akvilė Sukauskaitė (7b kl.), Ema Ežerskytė (8a kl.), Dominyka Jakumaitė (8b kl.), Gintautė Jonušaitė (8c kl.). Nominacijos „Metų pasididžiavimas“ buvo įteiktos aktyviausiems popamokinėje veikloje mokiniams: Brigitai Sankauskaitei (7b kl.), Samantai Miniotaitei (6b kl.), Deimantei Miniotaitei (8c kl.), Kamilei Vaitkutei (8b kl.), Kornelijai Kazlauskaitei (8b kl.). Visiems nominuotiems mokiniams buvo įteiktos Sėkmės skulptūrėlės, kurias pagamino būrelio „Molinukai“ vadovė Regina Aleksandravičienė. O tėveliams už neišsenkančią kantrybę, atsakingą bei pareigingą savo vaikų auklėjimą ir pozityvų motyvavimą siekti puikių rezultatų buvo įteikti progimnazijos direktoriaus Vytauto Vaitkaus padėkos raštai. Taip pat padėkos raštais buvo apdovanoti klasės vadovai už atsakingą ir rūpestingą darbą su auklėtiniais. 

Ši šventė kiekvienam mokiniui – didelė garbė ir paskatinimas siekti dar geresnių mokymosi rezultatų, būti aktyviu progimnazijos mokiniu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinio Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ nugalėtoja

Respublikinis Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“ vyksta keliais etapais. Atrankiniame Telšių regiono ture dalyvavo 87 moksleiviai iš Kelmės, Mažeikių, Plungės, Šiaulių, Telšių rajonų ir Šiaulių miesto. Regioninio turo atrankoje pirmą vietą laimėjo Ema Bytautaitė, todėl ji dalyvavo respublikinio turo paskutiniame etape Kėdainiuose. Sėkmė vėl lydėjo Emą ir ji laimėjo respublikoje pirmą vietą. 

Sveikiname Emą  ir būrelio „Molinukai“ vadovę Reginą Aleksandravičienę.

Būrelio „Bendraminčiai“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pradinių klasių mokinių Mokslo metų užbaigimo diena

Pradinių klasių mokinių Mokslo metų užbaigimo dieną organizavo 4-tų klasių mokytojos Irena Bugelienė ir Irma Klaišytė. Pirmą pamoką buvo vykdoma individuali veikla klasėse „Sveika vasarėle“. Po to vaikai rinkosi į aktų salę meninei programai.

Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus ir pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ketvirtokams įteikė pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimus. Mokiniams įteiktos progimnazijos padėkos už puikų mokymąsi, aktyvią popamokinę veiklą bei puikų pamokų lankymą. Tądien mokiniai papuošė ir progimnazijos alėją piešiniais, kurie pradžiugino visą bendruomenę.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Integruota  tikybos ir finansinio raštingumo pamoka

Gegužės pabaigoje 8a klasėje vyko integruota tikybos ir finansinio raštingumo pamoka. Šios pamokos tikslas – ugdyti mokinių sąžiningumą, atsakomybę ir sąmoningumą. Pamokoje lankėsi Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Telšių poskyrio vyr. specialistė Sandra Želnienė.
Su mokiniais buvo aptarta, kas yra mokesčiai, kokius mokesčius mes mokame ir kam jie skirti. Mokiniai diskutavo, kas atsitinka, kai mokesčiai yra nemokami, ar galima išvengti mokesčių. Paaugliai susipažino su Europos svetaine jaunimui TAXEDU, pažiūrėjo keletą filmukų apie keistus mokesčius.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Socialinės partnerystės renginys „Esam truopni žemaitē“

Gegužės 29 dieną „Atžalyno“ progimnazijoje lankėsi socialiniai partneriai iš Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos: šios mokyklos direktorė ir pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, būrelis šeštokų. Jie atvyko į „Atžalyno“ progimnazijos lituanisčių organizuotą konkursą „Esam truopni žemaitē“, skirtą Žemaitijos metams. Aktų salėje mokiniai prisiminė mįsles apie senovės lietuvių buitį, pasitikrino žinias apie Žemaitijos geografinius objektus ir žymius žmones, įrodė, kad puikiai kalba žemaitiškai, vaidino ir spėliojo patarles.

Po konkurso ir apdovanojimų visi buvo pakviesti pasivaišinti lietuviškais patiekalais. Pagal senovės papročius duoną raikė šeimininkas – progimnazijos direktorius V. Vaitkus. Svečiai ir mokyklos šeimininkai gardžiavosi sūriu ir medumi, ragavo kastinį su karštomis bulvėmis, o troškulį malšino namine gira.

Mokykloje ilgai netilo juokas ir šurmulys. Tikimės, kad nuoširdus, malonus bendravimas ir bendradarbiavimas tęsis dar ne vienerius metus, o panašūs susitikimai džiugins mokinius bei pedagogus.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinio konkurso „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“ pirmosios vietos ir nominacijos laimėtojai

2019 metais surengtas jau septintasis  respublikinis konkursas moksleiviams „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai“. 

Konkursą organizuoja Lietuvos Biblijos draugija ir Lietuvos katechetikos centras, bendradarbiaudami su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti mokinius atpažinti ir pažinti bendražmogiškas, krikščioniškas vertybes, analizuojant Šventąjį Raštą. Šių metų konkurso tema „Lyderystė: pagal Dievo valią ar pataikaujant sau“. Dalyviai, perskaitę ir išdiskutavę pateiktas ar pasirinktas Šventojo Rašto ištraukas, pasirenka vieną ir pavaizduoja ją „Gyvuoju paveikslu“ užfiksuodami nuotraukoje. Šiemet organizatoriai sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. 5 – 8 klasių mokiniai konkursui pateikė virš 80 nuotraukų. Džiugu, kad kiekvienais metais mūsų progimnazijos mokinių „Gyvųjų paveikslų“ nuotraukos yra atrenkamos į finalą ir pelnomos prizinės vietos bei nominacijos. Su septintokais, pirmosios vietos laimėtojais, pagal pasirinktą vertybę „Lyderis nepasiduoda masių įtakai“ išnagrinėjome Šventojo Rašto ištrauką „Laivas sausumoje“ (Pradžios 6,12-14.17-18.22). Mokiniams patiko istorija apie Nojaus laivą. Šioje istorijoje Dievo siųstas tvanas yra kaip ženklas, kuris mums primena Dievo požiūrį į nuodėmę, kad pamatytume, kas yra negerai ir ką reikia taisyti. Šias laikais visuomenė elgiasi panašiai: gamta niokojama, žmonių santykiai pagrįsti išskaičiavimu, pavydu. Blogis klesti pasėdamas abejingumą žmonių širdyse. Mes manome, kad gali būti ir kitaip. Reikia sekti Nojaus pavyzdžiu, turėti drąsos elgtis kitaip. Paveiksle pavaizdavome „Nojaus laivą“ atvirą visiems, į jį yra kviečiami visi, tik nebūkime abejingi tikėjimui, sau, savo aplinkai. Ši nuotrauka pelnė pirmąją vietą respublikoje. Dar viena „Gyvųjų paveikslų“ nuotrauka, kurią sukūrėme su aštuntokais, pelnė nominaciją „Už lakoniškai ir aiškiai išreikštą mintį“. Joje pavaizdavome lyderio ir jo komandos augimą. Drąsa ir iššūkis yra stovėti priekyje ir kviesti sekti paskui save. Lyderis įkvepia savo pasekėjus kilnaus tikslo siekimui, rodo kelią į Dievo namus, ugdo pasitikėjimą ir augina komandą mažais žingsneliais.

Apdovanojimų ceremonija vyko Vilniuje, Keistuolių teatre. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, laureatai – simbolinėmis dovanėlėmis. Didžiulį įspūdį paliko padovanotas spektaklis „Eglė žalčių karalienė“, kurį vaidino Keistuolių teatro aktoriai.

Džiugu, kad šis konkursas yra puikus būdas suburti mokinius bendram siekiui kūrybingai ir įdomiai atskleisti Šventojo Rašto išmintį ir grožį.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė

 

Įrašai

Puslapis 1 iš 12

Lankytojų skaitiklis