2022-2023

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Svajonių stovykla

Telšių savivaldybės finansuojamoprojekto „Spalvota vasara“ dalyviai dienos stovyklai sukūrė pavadinimą „Svajonių stovykla“. Stovykla vyko birželio 26 – 30 dienomis. Vaikai smagiai leido laiką Palangos vaikų žaidimo aikštelėje, braidė po jūrą. Kretingos muziejuje gamino muilą iš muilo bazės.Su dideliu smalsumu vaikščiojo po Telšių Žemaičių kaimo muziejų ir klausėsi įdomių pasakojimų. UAB „Parabolės“ direktorius noriai dovanojo dalyviams nemokamą apsilankymą Telšių batutų parke bei pavaišino šaltais šerbeto gėrimais. „Atžalyno“ progimnazijoje stovyklos vaikai žaidė žaidimus, sportavo, susipažino su vilnos vėlimo technika, gaminosi sages, piešė ant molbertų, kepė picą bei džiaugėsi  buvimu kartu.

Socialinė pedagogė Laima Kuzminskytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Aštuntokų ekskursija į Estiją

Birželio 23-24 dienomis mes, 8a ir 8b klasių mokiniai, kartu su klasių vadovėmis K. Bagužiene ir J. Šliažiene bei mokytojomis S. Kazokevičiene ir L. Baltrukoniene lankėmės Estijoje.

Birželio 23 d., penktadienį, nuvykome į Taliną ir pradėjome ekskursiją „Jūreivystės“ muziejuje, geriau žinomame kaip „Hidrolėktuvų uostas“. Čia susipažinome su daugiau nei dviem šimtais eksponatų. Daug kas muziejuje buvo interaktyvu, papildyta kompiuterine grafika, prie eksponatų įrengti specialūs kompiuteriniai terminalai, kurie mums suteikė reikalingą informaciją ir leido dominančią medžiagą parsisiųsti į savo elektroninį paštą. Didžiausią įspūdį daug kam paliko povandeninis laivas, į kurio vidų galėjome įlipti ir ten viską apžiūrėti. Po to nuvykome į Talino zoologijos sodą, kuriame kartu ieškojome ir pamatėme daug įvairiausių gyvūnų. Linksmiausia buvo tai, kad jame ilgiausiai ieškojome... dramblio!

Linksmai nusiteikę, lydimi gidės vakare vaikščiojome po žavingąjį Estijos sostinės senamiestį. Mus sužavėjo senutėlė Domo katedra, apžvalgos aikštelė, Tompea pilis, „Trumpoji“ ir „Ilgoji“ kojos, Rotušė ir jos aikštė, „Storosios Margaritos“ bokštas, amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, miesto gynybinė siena ir išlikę bokštai bokšteliai, „Viru“ vartai, „Kotrynos“ skersgatvis. Vėlai vakare labai pavargę atvykome į viešbutį.

Birželio 24 dieną, šeštadienį, papusryčiavę išvykome į Estijos miestą Tartu, kuriame nuo 2011 metų veikia didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras AHHAA. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Čia išbandėme veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileidome į žemės gelmes, pasivažinėjome dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje, pamatėme mažiausias Paukščių Tako žvaigždes, stebėjome skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėjome jūros gyvūnijos pasauliu. Po to nukeliavome į Tartu senamiestį. Čia aplankėme Rotušės aikštę, Šv. Jono bažnyčią, Domo katedros griuvėsius (XIII-XV a.), „Velnių” ir „Angelų” tiltus, paminklą Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universitetą. Kupini įspūdžių išvykome namo.

Ši ekskursija mūsų atmintyje išliks ilgai, nes aplankėme daug įdomių objektų. Be to, kelionėje ugdėmės pažinimo, kultūrinę, komunikavimo, socialinę ir emocinę savo kompetencijas, o ekskursijoje įgytas žinias ir įgūdžius galėsime pritaikyti toliau besimokydami gimnazijose ar kitose mokymosi įstaigose.

8b klasės seniūnė Kotryna Kazlauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskutinis skambutis

Birželio 22 dieną progimnazijoje skambėjo paskutinis skambutis. Ypač svarbus jis buvo aštuntokams, paliekantiems „Atžalyną“. Tądien jiems iškilmingai įteikti Pagrindinio ugdymo programos pirmos dalies pažymėjimai. Pažymėjimų įteikimo šventę organizavo septintokai (klasių vadovės D. Eirošienė ir J. Martinkienė). Renginį vedė Greta Martinkutė ir Arnas Balčiūnas. 

Aštuntokus sveikino progimnazijos direktorius Kęstutis Saplinskas, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jadvyga Dapšienė ir Virginija Svotienė, pirmosios mokytojos Alvyra Bagužienė ir Stanislava Norkuvienė, klasių vadovės Kristina Bagužienė ir Jūratė Šliažienė. Gintarė Bitanaitė, Greta Steckytė, Vanesa Žutautaitė, Viltė Jociutė, Elijus Bagužas, Matas Kulevičius, Samanta Bumblauskytė, Kotryna Kazlauskaitė, Emilija Metrikytė, Emma Narutavičiūtė, Sofija Slavinskytė ir Remilė Glorija Račkauskytė apdovanoti Padėkos raštais už akademinius pasiekimus ir aktyvią popamokinę veiklą. Tėvelių vardu kalbėjo Jūratė Jankauskienė ir Marius Slavinskis. Atsisveikindami aštuntokai dėkojo mokytojams, perskaitė „testamentą“ ir simbolinį mokyklos raktą perdavė septintokams. Darniai skambėjo paskutinė aštuntokų daina. Renginio pabaigoje buvo sulaukta siurprizo – roko grupės „Audra“ pasirodymo.
Gero kelio, svajonių išsipildymo išeinantiesiems!

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pamokos Masčio pakrantėje

Birželio 20 dieną vyko netradicinės pamokos 5-8 klasių mokiniams Masčio pakrantėje.Labai laukėme šios dienos. Veiklos prasidėjo stotelėse, kurių buvo devynios. Kiekvienoje stotelėje reikėjo atlikti žaismingas užduotis pagal mokomuosius dalykus. Šių pamokų metu mes piešėme, sportavome, skaičiavome, minėme mįsles ir minkles, atpažinome istorines asmenybes, ieškojome įvairių aplinkos daiktų.

Ši diena visiems buvo linksma ir įsimintina.

6b klasės mokinė Martyna Jankauskaitė 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išrinkta nauja mokinių savivaldos pirmininkė

Birželio 20 dieną progimnazijoje įvyko mokinių savivaldos pirmininko rinkimai. Ja tapo 5a klasės mokinė Ugnė Bukantaitė. Į pirmininko vietą kandidatavo dar 2 mokinės: Gertrūda Gaudiešiūtė (5b klasė) ir Urtė Arbutavičiūtė (6b klasė). Prieš rinkimus vyko debatai: visos kandidatės pristatė savo veiklos programas 5 – 8 klasių atstovams, atsakinėjo į gausius jų klausimus.

 Balsavime dalyvavęs progimnazijos direktorius Kęstutis Saplinskas ir pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė pasidžiaugė puikiu visų kandidačių pasiruošimu, drąsa, gebėjimu diplomatiškai bendrauti net ir nenumatytose situacijose. Renginio metu padėkota baigusiai kadenciją mokinių savivaldos pirmininkei Viltei Jociutei ir pasveikinta naujai išrinkta – Ugnė Bukantaitė. Linkime, kad jos siekiai taptų realybe!

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Progimnazijos dovana mokiniams, garsinantiems savo mokyklą

Jau tapo tradicija aktyviausius, geriausiai besimokančius ir lankančius mokyklą, daugiausiai valandų padirbėjusius socialinėje veikloje ar garsinančius progimnaziją olimpiadose, konkursuose, sportinėse varžybose mokinius mokslo metų pabaigoje apdovanoti ekskursija. Šiemet mūsų „žiburiukai“ pramogavo Palangos aktyvių pramogų parke „Boom Park“. Vaikai išbandė visas pramogas. Labiausiai jiems patiko vandens batutai.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išvyka į Šiaulius

Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje vykdomas mokyklinis projektas, kurio metu 6–8 klasių mokiniai domisi Lietuvos įžymiomis vietovėmis. Šįkart mokinių grupė lankėsi Kryžių kalne. Apie šią sakralinę, vieną žymiausią Lietuvos lankytiną vietą mokiniams papasakojo projekto vadovės V. Savickienė ir J. Dapšienė. Po išvykos mokiniai paruoš projektą apie Kryžių kalno istoriją ir jį pristatys klasės draugams. Šiaulių mieste mokiniai aplankė ir Saulės laikrodžio aikštę, Geležinės lapės skulptūrą, atsigaivino prie miesto fontanų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tikybos mokytoja J. Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinės anglų kalbos pamokos

Birželio mėnesį 2a, 4a,b, 5a,b, 6a,b ir 8a klasėse anglų kalbos mokytoja Lina Trepkevičienė vedė netradicines anglų kalbos pamokas. Pradinukai mokyklos teritorijoje ieškojo įvairių daiktų, augalų, gamtos reiškinių, užkoduotų anglų kalba. Vyresnieji atliko tam tikras užduotis anglų kalba. Visi vaikai užfiksavo savo darbus išradingose nuotraukose ir jas patys sukėlė į „Padlet“ programėlę, pasinaudoję QR kodu. Vaikų kūrybiškumu galite pasidžiaugti čia:

https://padlet.com/linabareikyte/team-work-4a-b-5a-b-6a-b-8a-8fe7sz4nua44jjqp

Anglų kalbos mokytoja Lina Trepkevičienė

 

Įrašai

Puslapis 1 iš 17

Lankytojų skaitiklis