Sėkmė rajoninėje Užgavėnių kaukių parodoje-konkurse

Visą savaitę mokyklos pradinukai ruošėsi Užgavėnėms – gamino kaukes. Jų pridaryta dailių ir nemažai. O 1a klasės mokiniai Adelė, Milita, Paula, Kajus, Justinas, Natanas (mokyt. L. Bugvilienė), 1b klasės mokinys Rapolas (mokyt. S. Norkuvienė), 2a klasės mokiniai Amelija, Kamilė, Kasparas, Vaiva, Grantas (mokyt. A. Gumuliauskienė) ir 2c klasės mokinia Viltė ir Julius (mokyt. G. Jonikienė) dalyvavo rajono Užgavėnių kaukių parodoje-konkurse „Užgavienių muona“, kuriame buvo ekponuotos 101 dalyvio iš 20-ies ugdymo įstaigų kaukės. 

Visi džiaugėsi mūsų mokinių darbais, o labiausiai pasisekė Juliui ir Viltei iš 2c klasės, laimėjusiems 2 vietą.

2c klasės mokytoja Gražina Jonikienė

 

 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Vasario 13 dieną progimnazijoje nuo pat ryto šurmuliavo persirengėliai. Kiekvienas bendruomenės narys buvo sutiktas trankiai, su muzika ir šokiais. Per pertraukas mokiniai taip pat šoko, žaidė senovinius ir šiuolaikinius žaidimus bei linksminosi koridoriuose ir fojė. Įspūdingai atrodė Kanapinis ir Lašininis, Čigonės, Gydytojos, Velniai ir kiti tradiciniai Užgavėnių personažai. Pasirodymas surengtas ir mokytojų kambaryje. Buvo vaišinamasi blynais, sūriu, rūkytais lašinukais. Pradinių klasių mokiniams vestos netradicinės integruotos pamokos, intensyviai vyko kaukių gamyba. Šventė baigėsi kieme vaidinimais ir Morės deginimu. 

Tikime, kad šūkaudami, tarškėdami ir barškėdami išvarėme visas negandas ir pyktį, pažadinome žemelę pavasario atgimimui. Dėkojame Užgavėnių organizatoriams septintokams, jų klasių vadovėms Astai Daukantienei ir Dinarai Dacienei bei muzikos mokytojai Laimai Petrulaitienei.

„Bendraminčiai“

 

Netradicinės pamokos Gamtos mokykloje

Sausio 31 dienos popietę Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai ir antrokai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Loretos Bugvilienės vėl išsiruošė į kelionę – į Varnius mokytis netradicinėje aplinkoje, kurioje įgyjama asmeninių, socialinių, kultūrinių, pažintinių kompetencijų.

Šį kartą mažuosius keliautojus nutarta supažindinti su gyvūnų pėdsakais. Sakoma, geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti. Tad nieko nelaukę ir pavažiavę šiek tiek už Telšių sustojome prie Jomantų tako. Net aiktelėjome, kiek ten sniego. Juk sniege lengviausia aptikti žvėrių pėdsakų. Tik va, paukščių pėdsakus aptikti sunkiau, nes jie būriuojasi tam tikrose vietose, kuriose dar galima rasti sėklų. Gamtos mokykloje vyko įvairios pažintinės bei kūrybinės veiklos. Vaikai plačiau susipažino su žvėrelių ir paukštelių pėdsakais tyrinėdami plakatą „Miško žvėrelių pėdsakai“. Nuskenavus QR kodą pažintis su gyvūnais dar labiau prasiplėtė. Žaidžiant interaktyviuosius žaidimus gamtos tematika, teko įsijausti ir pabūti „žvėrelių kailyje“.  Mažiesiems smagi ir kūrybinė veikla. Tad pasivaišinę sausainiais ir karšta arbata, vaikai karpė žvėrelių pėdsakus ir jais puošė balionus. Darbeliais kūrėjai išdabino Gamtos mokyklos erdves. Saulei leidžiantis keliautojus pakvietėme į Gamtos mokyklos prieigose įkurtą poilsiavietę. Ten su vaikais užkūrėme laužą bei kepėme dešreles ir bulves.  Vaikiai su pasigardžiavimu valgė pačių išsikeptą maistą. Smagiausia iš vaikų išgirsti žodžius „dar nenorim namo“. Viena mergaitė atskleidė paslaptį, kodėl ji važiuoja į pažintį su gamta: „Gamtoje man labai gera“. „Tad mes dar sugrįšime“, – porino vaikai ir sakė, kad kuo greičiau prabėgtų laikas iki kito susitikimo.

1a klasės mokytoja Loreta Bugvilienė

 

 

Netradicinė pamoka K. Praniauskaitės bibliotekoje

Sausio 23 dieną K. Praniauskaitės bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje vyko netradicinė pamoka jaunimui „KODĖL VERTA SKAITYTI?“. Tikslas – skatinti domėjimąsi knygomis, ugdyti ir puoselėti skaitymo kultūrą. Pamokoje dalyvavo ir apie skaitymo naudą diskutavo Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 7b klasės mokiniai su technologijų mokytojais Jadvyga Martinkiene ir Kaziu Stasiuliu.

Pateiktas QR kodas, kurį nuskaitę mokiniai galėjo dalyvauti apklausoje apie skaitymą: kodėl verta skaityti, kada skaito, kokia įsimintiniausia skaityta knyga…

Bibliotekininkė Kristina Vaičiekauskienė moksleiviams papasakojo, kokią naudą mums suteikia skaitymo procesas ir koks turi būti sumanus skaitytojas. Taip pat akcentavo, koks skaitymas gali būti pavojingas. Mokiniams priminė apie vasaromis vykstančią skaitymo skatinimo akciją „Vasara su knyga“ ir paragino kuo gausiau joje dalyvauti.

Mokiniai išbandė savo žinias smagioje „Kahoot“ viktorinoje. Sekėsi puikiai – nugalėjo draugystė!

Parodytas filmukas iš akcijos „Jaunimas skaito kitaip“ – kaip jaunimas noriai dalyvavo ir skaitė savo mėgstamas knygas, įamžindami nuotraukomis.

Džiugu, kad jaunuoliai noriai dalijosi mintimis apie knygas ir skaitymo naudą.

K. Praniauskaitės bibliotekos informacija

 

 

Meninio skaitymo konkurso savivaldybės etapas

Sausio 26 dieną Telšių švietimo centre vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso savivaldybės etapas, kuriame dalyvavo trys šaunūs mūsų progimnazijos skaitovai: Ugnė Bukantaitė (6a kl.), Gustas Vaitkevičius (6a kl.) ir Gytis Vilkas (7b). Sveikiname Ugnę (mokytoja D. Eirošienė), savivaldybės etape užėmusią pirmą vietą, ir Gytį (mokytoja A. Arlauskienė) - antrosios vietos nugalėtoją. Vasario mėnesį Ugnė atstovaus Telšių rajonui regioniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyks Mažeikiuose. Linkime jai kuo didžiausios sėkmės!

„Bendraminčiai“

 

 

Progimnazijos meninio skaitymo konkursas

Sausio 24 dieną vyko progimnazijos meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 12 šaunių 5–8 klasių skaitovų. Jiems konkursui pasiruošti padėjo lietuvių k. ir lit. mokytojos J. Šliažienė, D. Eirošienė ir A. Arlauskienė. Renginį vedė 8a klasės mokinė Greta Martinkutė. Džiaugiamės visais konkurso dalyviais ir nugalėtojais. 

3 vietą užėmė Augustė Šapalaitė ir Augustas Misiūra iš 5b klasės, antrą – Gustas Vaitkevičius, 6a klasės mokinys, o trimis pirmosiomis vietomis dalijosi Ugnė Bukantaitė iš 6a klasės, Arijus Vaclovas Jonušas iš 7a ir Gytis Vilkas, 7b klasės mokinys. Pirmos vietos nugalėtojai progimnazijos garbę gins meninio skaitymo konkurso savivaldybės etape. Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės!

„Bendraminčiai“

 

 

Sausio 13-oji – Lietuvos laisvės gynėjų diena

Praėjo 33 metai nuo kraupių įvykių Lietuvoje, kai buvo galutinai apginta mūsų tautos Laisvė. Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokyklos mokytojai su mokiniais pirmą pamoką uždegė žvakutes ir priminė, kas vyko 1991metų sausio 13-ąją. Vėliau būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai pakvietė visus į mokyklos kiemą ir prie degančio laužo deklamavo eiles, paminėjo žuvusiuosius, giedojo himną. Dailės mokytoja Ligita Kaziukonė su mokiniais pagamino neužmirštuolių žiedus. Neužmirštuolių žiedai – simbolis, kuris neleidžia užmiršti mūsų tautos didvyrių. 

Tikybos mokytoja Jadvyga Dapšienė surengė 1–4 klasių piešinių parodą apie Laisvę. 4a klasės mokytoja Irma Klaišytė puošė pradinių klasių erdves, 2b klasės mokiniai sukūrė kolektyvinį darbą pagal Vytauto V. Lansbergio pasakojimą „Sausio sniegenos“. Muzikos mokytoja Laima Petrulaitienė pasirūpino, kad skambėtų dainos, skirtos Laisvės gynėjams. Per istorijos pamokas mokytoja Vilma Savickienė dar kartą pasakojo įvykius, o mokiniai rašė rašinius apie laisvę. Per lietuvių kalbos pamokas 5–8 klasių mokiniai dailyraščiu rašė Just. Marcinkevičiaus eilėraštį „Tai gražiai mane augino“. Labai džiugu, kad minėjime dalyvavo ir „Naujamiesčio“ skyriaus mokytojai su mokiniais. Tik būdami vieningi, mes galime jaustis saugūs ir laisvi.

Istorijos mokytoja, „Piliečio žadintuvo“ būrelio vadovė Vilma Savickienė

 

 

Pilietinė integruota istorijos ir dailės pamoka

Sausio 12-ąją Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje istorijos mokytoja Vilma Savickienė ir 8 a klasės mokiniai su klasės vadove Jadvyga Martinkiene dalyvavo LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI skirtame pilietinės akcijos renginyje jaunimui „Laisvės atgimimas“. Bibliotekininkė Kristina Vaičiekauskienė renginį pradėjo Justino Marcinkevičiaus eilėmis. Telšių miesto seniūnas Česlovas Ubartas pasidalino mintimis, atsiminimais iš 1991-ųjų sausio įvykių. Renginio metu prisiminėme, kodėl esame laisvi, kodėl turime branginti laisvę – tikrąjį žmogaus ir visos tautos laimės, gerovės šaltinį. 

Netekti laisvės – tai netekti galimybės augti ir tobulėti. Vieninga ir laisvės trokštanti tauta atmintinomis 1991 metų dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę, pasipriešino agresoriui. Mokiniams pristatyta literatūrinė ir įamžintų akimirkų iš to meto įvykių paroda „Laisvės atgimimas“. Vėliau mokiniai susiskirstė į komandas ir atliko šešias užduotis, susijusias su Sausio 13-ąja – Lietuvos laisvės gynėjų diena.

Istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 

 

Puslapis 5 iš 12

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis