Aštuntokai Atvirų durų dienoje

Kovo 25 dieną 8a klasės mokiniai dalyvavo VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras organizuojamoje Atvirų durų dienoje „Pasimatuok profesiją“. Mokiniai susipažino su profesijomis, mokymosi galimybėmis, projektais, stipendijomis, savo žinias pasitikrino „Kahoot“ žaidime ir buvo apdovanoti saldžia dovanėle! Išvyką organizavo 8a klasės vadovė Jadvyga Martinkienė ir Telšių švietimo centro karjeros specialistė Lijana Hirzel.

„Bendraminčiai“

 

Viktorina „Mūsa Žemė“

Kovo 20 dieną Telšių kultūros centre vyko renginys-viktorina „Mūsa Žemė“, skirtas Pasaulinei Žemės dienai ir Žemaitiško rašto metams paminėti.

Šiame renginyje-viktorinoje dalyvavo 5a klasės mokinių komanda ir jų palaikymo grupė (ruošė mokytojos V. Dacienė ir J. Šliažienė). Prieš renginį komandos nariai galėjo pasigaminti personalizuotą ženkliuką ir jį prisisegti prie mokyklinio švarkelio ar megztuko. Po ženkliukų gaminimo edukacijos komandos rinkosi į salę, kur dalyvavo keturios penktokų komandos iš Telšių miesto progimnazijų. 

Viktorinos dalyviai atsakinėjo į klausimus apie Telšių rajono piliakalnius, ežerus, žemaitiškų žodžių rašybą. Komisija vertino atsakymus ir komandų iš anksto paruoštus namų darbus. Renginio pabaigoje Telšių rajono savivaldybės aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vyriausioji specialistė E. Barčiauskienė įteikė dovanas komandų nariams, o Telšių kultūros centro režisierė A. Gintalienė – Telšių kultūros centro direktoriaus L. Ulkštino padėkos raštus komandas ruošusiems mokytojoms bei komandos nariams – už kūrybiškumą ir pažinimo džiaugsmą.

Džiugu, kad tądien viktorinoje nebuvo pralaimėtojų. Juk savo planetą visi turime saugoti ir mylėti vienodai.

Mokytoja V. Dacienė

 

Pradinukai minėjo Žemės dieną

„Visas pasaulis prasideda nuo gyvybės.” (S. Paltanavičius)

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, tai astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šiandien Žemaičių kaimo muziejuje surengta inkilų kėlimo šventė. Šventėje dalyvavo 1a ir 2a klasių mokiniai. Šventės metu ne tik suręsti nauji nameliai paukščiams, bet ir susipažinta su inkilų gyventojais. 

Biologė Julija Barsienė ir muziejaus edukatoriai vaikams pasakojo apie Lietuvoje gyvenančius paukščius, jų kiaušinius, inkilus bei jų priežiūrą. Vaikai minė mįsles, žaidė žaidimus, ant laužo kepė duoną, o šventę vainikavo inkilų kėlimas į medžius. 

2a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Nacionalinis diktantas 2024

Kovo 15 dieną jau 14-ą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Tai tarptautinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas. Šį kartą diktanto tekstą „Invazinė rūšis“ sukūrė rašytoja A. Žagrakalytė. Mūsų progimnazijoje jį rašė 34 mokiniai ir 1 mokinio mama. Vieniems tai buvo proga pasitikrinti rašybos įgūdžius, kitiems – pasivaržyti. Tačiau tą dieną visi galėjo didžiuotis unikalia lietuvių kalba. Džiugu, kad jie nebijojo suklysti, nes, anot Nacionalinio diktanto organizatorių, kiekviena padaryta klaida gali tapti kelrodžiu į mokymąsi. 

Lietuvių k. ir lit. mokytoja J. Šliažienė

 

Integruota „eTwinning“ projekto „Mažieji gamtos inspektoriai“ pamoka

Kovo 18 dieną vyko integruota 4b klasės anglų kalbos ir pasaulio pažinio pamoka su tarptautinio „eTwinning“ projekto „Mažieji gamtos inspektoriai“ partneriais iš Ispanijos, Lenkijos bei dviejų mokyklų iš Turkijos. Visos komandos jungėsi per platformą „Google susitikimai“. Po smagaus pasisveikinimo visų mokyklų ugdytiniai dirbdami „Kahoot“ programa atsakinėjo į klausimus, kuriuos parengė komandos pagal savo gamtosauginius projekto veiklų pristatymus. Mūsų progimnazija pateikė  klausimus apie Germanto landšaftinį draustinį, kaip  antai: kiek ha užima draustinis, kodėl Ilgės ežero vanduo rudas ir pan. Geriausiai iš mūsų komandos sekėsi Dominykui. Žaidimas baigėsi džiugiais pasiplojimais, atsisveikinimo žodžiais ir pasimojavimais rankomis.

Pasiruošimas šiai pamokai vyko kovo mėnesio pradžioje „eTwinning“ projekto partnerių vadovų virtualiame susitikime. Džiaugiuosi, kad ketvirtokai turėjo puikią galimybę plėtoti visas septynias kompetencijas: pilietiškumo, kūrybinę, komunikavimo, pažintinę, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos.

Projekto koordinatorė progimnazijoje D. Raudienė

 

Rajoninis pradinukų meninio skaitymo konkursas

Kovo 14 dieną Telšių K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje skambėjo žodžiai, skirti gimtajam kraštui – vyko Telšių rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Renginyje dalyvavo 2c klasės mokinė Melita Andriuškaitė ir 3b klasės mokinė Gabrielė Sabaliauskaitė.

Pradinių klasių mokytoja I. Bugelienė

 

Pradinukai ugdosi pilietiškumą

Pilietiškumas stiprina visuomenę, nes kartu galima nuveikti labai daug. Ypač tai aktualu šiomis dienomis.Pilietiškumo jausmą kuriame per geras emocijas. Vasario 15 d. pradinių klasių mokinių komanda: Kornelija Činskytė (2b), Vesta Gedvilaitė (2b), Titas Miliauskas (2b), Rugilė Palekaitė (4b), Nedas Šarpnickis (3a) vyko į Telšių rajono mokinių komandinių šaškių varžybas Telšių sporto ir rekreacijos centre. Komandai pavyko iškovoti trečią. Kovo 8 d. pradinukai susitelkė smagiai pilietiškumo patirčiai. Klasėse buvo rengiamos viktorinos „Viskas apie Lietuvą“. Puoselėdami liaudiškas tradicijas mokiniai susivienijo bendram darbui. Jie kūrė juostinį ornamentą. Kūrybiniai darbai papuošė progimnazijos erdves. 

Pradinių klasių mokytoja I. Bugelienė

 

KVIETIMAS!

Dėl Nacionalinio diktanto 2024 rašymo

Mieli „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenės nariai!

Maloniai kviečiame progimnazijos mokinius, jų tėvelius, mokytojus, darbuotojus – visus, kurie myli savo gimtąją lietuvių kalbą, 2024 m. kovo 15 d., penktadienį, 11 val. kartu rašyti Nacionalinį diktantą.

Diktantą rašysime 125 kabinete (pirmame aukšte). Renkamės 10.50 val. Prašome atsinešti mėlynai rašančią rašymo priemonę.

Būtų labai šaunu, kad bendruomenės nariai, atvyksiantys jo rašyti, iki kovo 14 d. 17.00 val. apie tai praneštų lietuvių k. ir lit. mokytojai J. Šliažienei (el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ).

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 

 

Puslapis 2 iš 12

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis