Uždegtos Piemenėlių, arba Džiaugsmo žvakės

Trečiosios advento savaitės pradžioje mokiniai rinkosi prie prakartėlės uždegti Piemenėlių, arba Džiaugsmo žvakę. Kodėl ji taip vadinasi, papasakojo direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė. 6b klasės mokiniai Akvilė Domeikaitė ir Kipras Jachimovič skaitė Šventojo Rašto skaitinius. Mokytojų kambary į visus kreipėsi dramos būrelio „Žiūrėk ir klausyk“ nariai, jautriais žodžiais priminė Šv. Kalėdų laukimo džiaugsmą.

Tikybos mokytoja M. Beinorienė

 

Pradinukai lankėsi Žemaitijos nacionaliniame parke

Žiemai įsibėgėjus ir gamtai pasipuošus  puriu baltumu, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai ir antrokai išskubėjo į Žemaitijos nacionalinį parką – Platelių ežeryno, neaprėpiamų miškų, kalvų, pelkių žemaitiškąjį perlą. Tai tikras atradimas tiems, kurie kelionėse siekia susipažinti su natūralumą išlaikiusia gamta. Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre mažuosius gamtininkus pasitiko gidė Toma, kuri sužavėjo savo žemaitiška tarme, pasakojimais, edukacinių žaidimų išradingumu. Pirmiausia keliautojai aplankė Platelių miestelio centrą, kurio struktūra nepakitusi nuo seniausių laikų: vidury miestelio aikštė su Šv. Florijono koplytstulpiu ir Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia, netoliese atstatyta Platelių dvaro sodyba. 

Aplink miestelio aikštę išsidėsčiusi, miestelio gyventojams ir svečiams reikalinga infrastruktūra. Vėliau keliauninkai patraukė į Dvaro sodybos parką, kuriame aplankė parko pasididžiavimus: Raganos uosį, storiausią Lietuvos uosį, ir Platelių liepą, manoma, kad jai yra apie 180 metų. Pažaidę edukacinius žaidimus „Laukiniai žvėrys“ ir „Sugauk mane“ mažieji gamtininkai keliavo į apžvalgos aikštelę, esančią rytinėje miestelio dalyje, iš kurios atsiveria salomis, pusiasaliais, garsiuoju Platelių ežeru bei tamsiais Plokštinės miškais pasipuošusios erdvės. O kur dar apsilankymas prie didžiausio ir švariausio Žemaitijoje Platelių ežero! Ežero vandenys skalauja net septynias salas: Pilies, Veršių, Pliksalės, Briedsalės, Ubagsalės, Gaidsalės ir Šončelio. Su dideliu susidomėjimu mokiniai klausėsi salų pavadinimų kilmės istorijų. Pavakare mažieji gamtos mylėtojai aplankė Siberijos apžvalgos bokštą, esantį ant Cidabro kalvos. Iš bokšto matyti net du, Beržoro ir Platelių, ežerai bei Siberijos pelkė. Pavargę, bet pilni įspūdžių grįžo į ŽNP lankytojų centrą. Atsigėrę karštos arbatos ir sušilę mažieji gamtininkai dar apžiūrėjo vabalų, drugių, įvairių paukščių bei žvėrių iškamšų, kerpių kolekcijas, mokėsi skaičiuoti medžių amžių, spėliojo įvairius pėdsakus, žaidė augalų kvapų interaktyvų žaidimą. Tai tik maža dalis gamtos kuriamo stebuklo, kuriame teko pabuvoti.
Greitai mes vėl pakeliui …

2a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Išvyka į Vilniaus Gedimino technikos universitetą

Gruodžio 13 dieną fizikos ir informatikos mokytoja Sonata Kazokevičienė 6–7 klasių mokinius pakvietė dalyvauti respublikinio projekto „Ateities inžinerijos“ kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyko Vilniaus Gedimino technikos universitete. Mokiniai susipažino su dirbtinio intelekto taikymo galimybėmis.

Dalyvavome VILNIAUS TECH LinkMenų fabrike vykusiame renginyje „Studentai atvirai“. Jo metu turėjome galimybę susipažinti su universiteto studentais, išgirsti jų patirtis, susijusias su studijomis Vilniaus Gedimino technikos universitete. Taip pat sužinojome, kokių specialistų reikės ateityje, kokias studijų programas siūlo VILNIAUS TECH, kaip pasiruošti stojimui. Už dalyvavimą šiame renginyje buvo skiriamas skaitmeninis ženkliukas.

Kelionę baigėme Katedros aikštėje prie spindinčios Kalėdų eglės.

7a klasės mokinė Akvilė Nekrašiūtė

 

 

Penktokų veiklos Drevernoje ir Klaipėdoje

Gruodžio 11 dieną 5a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Sielos atgaiva“, kuri vyko Drevernoje. Jos metu jaukioje aplinkoje savo rankomis kūrė sapnų gaudykles. Po kūrybinių dirbtuvių vyko į Klaipėdos pramogų centrą „Lazertronas“, kur stiprino komandinius įgūdžius ir smagiai leido laiką.

5a klasės vadovė Vaiva Dacienė

 

 

Uždegėme antrosios advento savaitės žvakes

Prasidėjo antroji advento savaitė, kupina tikėjimo gerumu. Mokytojai klausėsi direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės pasakojimo apie šios savaitės prasmę, dalijosi nuoširdžiais linkėjimais. Skambėjo 3a klasės mokinės Redos Rudnikaitės atliekama daina „Mažasis angelas“. Pirmo aukšto fojė Švento Rašto skaitinius skaitė 6b klasės mokiniai Gabija Gaudutytė ir Kipras Jachimovič. Pavaduotoja Jadvyga Dapšienė bendravo su mokiniais, primindama jiems Jėzaus kuklumą.

„Bendraminčiai“ 

 

 

Lietuvos mokinių konkursas „Kūrybinė pasakos galia“

Vilniaus etninės kultūros centras lapkričio mėnesį suorganizavo Lietuvos mokinių konkursą „Kūrybinė pasakos galia“. Jo tikslas – skatinti mokinių susidomėjimą stebuklinėmis pasakomis ir populiarinti šį tautosakos žanrą.

Konkursinių darbų tema – lietuvių liaudies stebuklinės pasakos šiuolaikiškai. Mokiniams buvo siūloma susipažinti su stebuklinių pasakų žanru, pasirinkti stebuklinėms pasakoms būdingus tradicinius personažus ir, remiantis tradicinių stebuklinių pasakų bruožais, sukurti savo stebuklinę pasaką.

Šiame konkurse dalyvavo trys mūsų progimnazijos mokinės: Beatričė Vėlavičiūtė (7a klasė, mokytoja Danguolė Eirošienė), Urtė Beržytė ir Ema Bytautaitė (8a klasė, mokytoja Jūratė Šliažienė).

Beatričė konkursui pateikė pasaką „Amžina vertybė“, o Urtė ir Ema – pasaką „Dvi seserys“.

Džiugu, kad konkurso vertinimo komisija mūsų mokinių sukurtas pasakas įvertino kaip labai kūrybingas ir originalias. Mergaitės buvo apdovanotos organizatorių diplomais, o konkursui mokines parengusios mokytojos buvo pakviestos į puikų nuotolinį seminarą „Pasakos terapija“, kurį gruodžio 7 dieną platformoje „Zoom“ vedė psichologė ir rašytoja Jovita Kiežė.

Šaunu, kad dalyvavimas šiame konkurse atskleidė mūsų mokinių kūrybinius gebėjimus ir saviraišką, o pasakų išmintis buvo įprasminta šiuolaikiniame pasaulyje.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė

 

 

Eglučių alėja

Švenčių laukimas būna daug prasmingesnis, kai į bendras veiklas įsijungia visa bendruomenė.

Kalėdinių eglučių alėja ATIDARYTA!

Dailės mokytoja Ligita Kaziukonė

 

 

Respublikinė konferencija „Švietimo pokyčiai – kelių į mokinio sėkmę beieškant“

Šiandienos mokyklos mokytojas – įkvėpėjas kurti! Tokią žinią iš Klaipėdoje vykusios respublikinės konferencijos „Švietimo pokyčiai – kelių į mokinio sėkmę beieškant“ parsivežė direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė, pradinių klasių mokytojos Irena Bugelienė, Irma Klaišytė bei lietuvių k. ir lit. mokytoja Audra Arlauskienė. Pedagogės išklausė 12-ka įvairių pedagogikos specialistų pranešimų aktualiomis ugdymo(si) temomis, iš kurių pasisėmė ir teorinių žinių, ir gerosios patirties. Tai buvo puikus profesinio tobulėjimo renginys.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja A. Arlauskienė

 

 

Puslapis 7 iš 12

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis