Antrokai lankėsi Telšių STEAM centre

Lapkričio 6 dieną. 2a klasės mokiniai apsilankė Telšių STEAM centre. Telšių STEAM centras – tai dinamiška mokymosi aplinka, kurioje gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai ir matematika susilieja, kad sukurtų nepaprastą ugdymosi patirtį. Moderniose laboratorijose vyko praktiniai užsiėmimai, mokiniai susipažino su naujausiomis inovacijomis. Profesionalūs STEAM centro darbuotojai suteikė mokiniams naujų žinių, parengė ir pasiūlė įvairias praktines veiklas. Mokiniai dalyvavo dviejose edukacinėse veiklose: „Kristalų pasaulis “, „Raidžių folkloras“.

2a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Sporto diena „Netingėk – pajudėk!“

Spalio 27 dieną progimnazijos šeštokai (klasių vadovės L. Petrulaitienė, M. Beinorienė ir L. Jankauskienė) pakvietė 5–8 klasių mokinius į renginį ,,Netingėk pajudėk!“. Rytą pradėjome nuo nuotaikingos mankštos aktų salėje. Mankštinomės visi, o grupelė šeštokių mus mokė taisyklingai atlikti pratimus. Klasėse visų dar laukė trumputė „meškučio“ mankšta. Per ilgąsias pertraukas sporto salėje vyko įvairios veiklos: „Taiklioji ranka“, „Taiklioji koja“, Smiginys, „Pagauk žuvį“ , „Suk lanką ir gaudyk“, Raištelio metimas. Pasportavę, pajudėję šokio ritmu po pamokų su gera nuotaika išskubėjome namo – juk atostogos.

6a klasės vadovė Laima Petrulaitienė

 

 

Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė, kurios 2023 metų tema: „Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“.

Mūsų progimnazijos bibliotekoje vyko daug veiklų, kurios lavina vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę. Mažieji pirmokėliai susipažino su biblioteka. Pertrauku metu jie spalvino pasakų herojus. Antrokai, pasitelkdami vaizduotę, įvairiomis technikomis apipavidalino abėcėlės raides. Trečių klasių mokiniai pasirinktą kūrinį rašė dailyraščiu. Kūrybiškumo bei vaizduotės nestigo ir ketvirtokams. Šie mokiniai surado iš knygų pabirusius veiksmažodžius. Po to pasiskirstę į grupes mokiniai kūrė pasakojimus, tuos veiksmažodžius vartodami ir personažus vaizdingai iliustravo. 5a klasės mokiniai savo kūrybiškumą ir vaizduotę, susijusią su biblioteka, (ką joje galima rasti ir veikti) perteikė kurdami plakatus.  5a ir 5b klasių mokiniai vykdė projektą „Knygos kūrimas“. Jie kūrė knygas, jas apipavidalino bei įrišo. Visi šie darbai papuošė progimnazijos biblioteką.

Bibliotekoje svečiavosi mokiniai iš Naujamiesčio skyriaus. Jiems atžalyniečiai paruošė vaidinimą pagal pasaką „Ropė“. Svečiai vaidinimą žiūrėjo nustebę. Po to mokiniai visi kartu suvaidino šią pasaką. Klausydamiesi skaitomos pasakos, vaikai spalvino „Ropės“ personažus.

Prie bibliotekos durų šiais metais apsigyveno naujas gyventojas – kirminiukas. Jis neturėjo vardo ir buvo labai liūdnas. Spalio mėnesį jam buvo renkamas vardas. Mokyklos bendruomenė galvojo vardus, po to rinko labiausiai patikusį. Kirminiukas pavadintas Infantinu. Šį vardą pasiūlė 4a ir 4b klasių mokiniai. Šių klasių kolektyvams įteiktos dovanos.

Skaityklos bibliotekininkė kvietė progimnazijos bendruomenę susipažinti su citatomis apie knygas, skaitymą ir bibliotekas. Švenčiant tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį 2b klasės mokiniai (mokyt. E. Kavaliauskienė) progimnazijos skaitykloje pristatė dvi parodas: pakuočių tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse atliktų darbų parodą ir parodą „Mano svajonių biblioteka“. 2c klasės mokiniai (mokyt. G. Jonikienė) į skaityklą atnešė savo sukurtas knygutes. Knygų garsiniuose skaitymuose dalyvavo 1a, 1b, 2a, 2b, 2c ir 3a klasių mokiniai. 7b ir 8b klasių mokiniai, lankantys etikos pamokas, skaitė Almos Vilnienės eilėraščius iš knygos „Ant Didžiulio namo stogo“. 6a, 6b ir 7b klasių mokiniai dalyvavo „Kahoot“  žaidime „Knygos“.

Už bendradarbiavimą ir idėjų įgyvendinimą dėkojame pradinių klasių mokytojoms, 5a klasės vadovei V. Dacienei, spec. pedagogei R. Kulevičiūtei, būrelio „Jaunimo erdvės“ vadovei A. Daukantienei, lietuvių kalbos mokytojai J. Šlažienei, pailgintos grupės mokytojai V. Nekrašienei, mokytojos padėjėjai Ramunei.

Knygos – tai durys į pasaulį. Jos moko, auklėja, su jomis keliauji, svajoji ir tavo gyvenimas tampa tūkstančius kartų turtingesnis.

Bibliotekininkės Aušra Vaičiulienė ir Dalia Krauzienė

 

 

Akcija „Apleistų kapų tvarkymas“

Žvarbią spalio 25 dieną po pamokų „Atžalyno“ progimnazijos būrelis „Jaunimo erdvės“ surengė socialinę akciją „Apleistų kapų tvarkymas“. Savo darbą skyrė Lietuvai. Kapeliai – vieta, kur, jei galima taip pasakyti, miega žmonės, kurie yra mūsų praeitis. Nebūtinai tai mūsų artimieji, bet jie vis tiek yra mūsų visų Lietuvos praeitis. Jie savo laiku kūrė, dirbo mūsų tėvynei, o šiandien jie jau nebe čia ir jų kapelių niekas nelanko, nes, matyt, nėra likę artimųjų. Taigi būrelio nariai kartu su 8b ir 7a klasių savanoriais atvyko sutvarkyti jų amžino poilsio namų.

 Būrelio „Jaunimo erdvės“ vadovė A. Daukantienė

 

Projektas „Knygos kūrimas“

Spalio mėnesį 5a ir 5b klasių mokiniai per lietuvių literatūros pamokas, padedant lietuvių k. ir lit. mokytojai ir bibliotekininkei Aušrai, vykdė integruotą projektą „Knygos kūrimas“, kurio tikslas – sukurti originalią savo knygutę.

Visų pirma, penktokai turėjo nuspręsti, kokią svarbią savo knygos mintį jie perteiks, kokia bus jos tema, veikėjai, įvykiai, kur ir kada vyks veiksmas. Paskui buvo kuriami knygučių tekstai. Vėliau mokiniams juos reikėjo perrašyti į pasiruoštus popieriaus lapus, nupiešti paveikslėlius. Galiausiai savo sukurtos knygutės lapus penktokai turėjo surišti arba suklijuoti. O tada vyko savo knygos pristatymo mokytojai, bibliotekininkei ir klasės draugams pamokos.

Paaiškėjo, kad mūsų progimnazijos penktokai – labai kūrybingi mokiniai. Jų sukurtų knygučių parodą visi mūsų bendruomenės nariai gali pamatyti mokyklos bibliotekoje.

Mokytoja J. Šliažienė

 

Konferencija „Pažink kultūras, mokykis kalbų ir pramušk sienas į pasaulį“

Spalio 20 dieną buvusi mūsų mokyklos mokinė, būrelio „Piliečio žadintuvas“ narė Sofija Slavinskytė pakvietė mūsų būrelio narius į konferenciją „Pažink kultūras, mokykis kalbų ir pramušk sienas į pasaulį“. Konferencija vyko Vincento Borisevičiaus gimnazijoje. Renginyje dalyvavo Telšių rajono mokiniai. Išgirdome žymių mūsų krašto žmonių pasisakymus. Taip pat buvo atvykę lektoriai, tarptautinių įmonių vadovai, kurie dalijosi savo patirtimi. Renginio organizatoriai dalyviams buvo parengę įvairių užduočių, prizų. Mūsų „Piliečio žadintuvo“ nariai puikiai pasirodė rungtyse. Drąsiai lipo ant scenos, vaidino, spėliojo muzikinius kūrinius.

Tarp rungčių buvo muzikinės pertraukos. Koncertavo mokinių grupė „Audra“, kurios du grupės nariai taip pat buvę mūsų mokyklos mokiniai, ir grupė „On The Spot“. Pertraukos metu mokiniai buvo vaišinami kava, arbata, saldumynais. Dar kartą dėkojame Sofijai, kad mūsų nepamiršo. Penktadienio popietė buvo turininga.

Būrelio „Piliečio žadintuvas“ vadovė Vilma Savickienė

 

„eTwinning“ projektas „The Best ever online restaurant"

Nuo rugsėjo 1dienos progimnazijos 6-os ir 7-os klasės pradėjo įgyvendinti „eTwinning“ projektą ,,The Best ever online restaurant“ („Mūsų geriausias visų laikų virtualus restoranas“), kuriame be atžalyniečių dalyvauja mokytojai ir mokiniai iš Prancūzijos, Latvijos ir Moldovos. Projektas vyks visus 2023 – 2024 mokslo metus.

Šio europinio projekto tikslas – skatinti jaunus žmones įsitraukti į savo mitybos įpročių refleksiją ir pagalvoti apie savo, kaip vartotojo, elgesio pasekmes. COVID laikotarpiu maisto pristatymo skaičius labai išaugo visoje Europoje – pasikeitė mūsų vartojimo įpročiai. Projekto metu mokiniai kurs virtualų internetinį restoraną, galvodami apie visus aspektus: meniu (atsižvelgs į konkrečias dietas), maisto pristatymo paslaugą (kaip, kiek), išlaidas. Jie parinks receptus, paaiškins, kaip ruošti patiekalus, sugalvos reklaminę restorano kampaniją. Kiekviena šalis kurs tradicinį kalėdinį meniu, bus išleista bendra šalių patiekalų virtuali knyga. Mokiniai apmąstys savo projekto stipriąsias ir silpnąsias puses ir aptars maisto pristatymo į namus privalumus ir trūkumus.

Šiuo metu mokiniai rengia pristatymus apie mūsų progimnaziją, Telšius, mūsų šalį, tradicinį maistą, kuria projekto logotipus, iš kurių bus išrinktas kūrybiškiausias. Jau vyko mokytojų nuotoliniai susitikimai. Spalio 10 dieną džiaugėmės pirmuoju mokinių nuotoliniu susitikimu, kurio metu vaikai pasisveikino visų šalių dalyvių kalbomis, susipažino ir netgi sužaidė „Kahoot“ žaidimą, atsakinėdami į dalyvaujančių šalių pateiktus klausimus apie jų šalį, maistą, kitus įdomius faktus. Labai smagu, kad mūsų komanda buvo tarp lyderių.

Projekto iniciatorė ir vadovė anglų k. mokytoja L. Trepkevičienė

 

Gamtos tyrėjai lankėsi Gamtos mokykloje

Vieną rudenišką spalio 18 dienos popietę Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai ir antrokai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Loretos Bugvilienės, išsiruošė į kelionę – Varnius. Daugumai vaikų tai buvo pirmą kartą lankomas Žemaitijos kraštas. Mokiniai su savo mokytojomis dalyvauja Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Varnių regioninio parko Gamtos mokyklos ilgalaikėje akredituotoje programoje „Gamtos tyrėjai“.

Pirmiausia dalyviai apsilankė Varnių regioninio parko Lankytojų centre. Mažuosius keliautojus pasitiko Gamtos mokyklos administratorė Alma Būdvydienė. Ji supažindino su ekspozicija „Septyni keliai iš Varnių“. Vaikai sužinojo, kokios upės teka Varnių regioninio parko apylinkėse, kokie piliakalniai stūkso, klausėsi apie Žemaitijos piliakalnių karaliumi vadinamą Medvėgalį ir karalienę Šatriją. Lankytojų centro sieną puošia dviejų paukščių piešinys – tai paukščiai Baubliai. Jie yra Varnių regioninio parko simbolis. Vėliau Lankytojų centre vyko įvairios kūrybinės dalykinės veiklos. Vaikai klausėsi paukščių pamėgdžiojimų, spėliojo jų pavadinimus, statė šešių piliakalnių kubų dėlionę, žaidė interaktyviuosius žaidimus gamtos tematika. Lankytojų centro darbuotoja Monika supažindino vaikus su Raudonąja knyga. Jaunieji gamtos tyrėjai sutiko ir žemaitišką kalbą, skaitė varniškių tarme parašytą eilėraštį.

Po to keliautojus Gamtos mokyklos administratorė Alma pakvietė į Lankytojų centro prieigose įkurtą  Zuikių mokyklą. Ten vaikai spėliojo parko medžių bei jų vaisių pavadinimus, išbandė sveikatingumo takelį, su pasigardžiavimu valgė pačių surinktus sultingus obuolius.

Prisirinkę įvairių spalvingų lapų, vaikai grįžo į Gamtos mokyklą. Pasivaišinę sausainiais ir karšta arbata, vaikai atliko kūrybinius darbelius, kuriais papuošė Gamtos mokyklos erdves. Pažiūrėję video reportažus apie Lietuvoje ir pasaulyje augančius medžius, susipažinę su herbariumu, mažieji keliauninkai įveikė ir dalykines užduotis, kuriose reikėjo panaudoti video reportažuose išgirstus istorinius faktus. O kaipgi be tautosakos? Vaikai minė mįsles, porino įvairias patarles.

Susitikimas su gamta – tai ypatingas laikas. Tai mokymasis netradicinėje aplinkoje, kurioje įgyjama asmeninių, socialinių, kultūrinių, pažintinių kompetencijų.


2a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Puslapis 10 iš 12

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis