Adventas – Šv. Kalėdų laukimo pradžia

Šįryt mokytojų kambaryje ir progimnazijos fojė buvo uždegtos pirmosios advento savaitės žvakės. Angelėlis (3a klasės mokinė Augustė Mitkutė) atnešė susirinkusiesiems viltį. Melodiją „Tyli naktis“ smuikais atliko 6a klasės mokinės Gytė Vavilovaitė ir Gabija Vaitkevičiūtė. Advento vainikas pasipuošė mokytojų linkėjimais, susijusiais su viltimi. Stalą puošė kūčiukai. Prie prakartėlės uždegti žvakę mokinius pakvietė direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė. Šventojo Rašto skaitinius skaitė 6a klasės mokinės Gabrielė Trepkevičiūtė ir Eva Gečaitė. Prasidėjo Šv. Kalėdų laukimo metas. Tegul jis bus pripildytas susimąstymo, gerumo ir dėkingumo.

„Bendraminčiai“

 

 

Advento vainikų pynimo vakaronė

Lapkričio 30 dienos vakaras progimnazijoje kvepėjo šienu ir kėnių sakais – aktų salėje vyko advento vainikų pynimo vakaronė. Nebuvo galima atsižavėti mokinių, mokytojų ir tėvelių išradingumu, kruopštumu ir nupintų vainikų įvairove. Jaukią atmosferą kūrė ekrane rodomos skaidrės iš ankstesnių metų vakaronių, dalijimasis karšta arbata ir saldumynais. Renginio pabaigoje visi dalyviai rinkosi prie fojė įrengtos prakartėlės, kur skambėjo7b klasės mokinio Domo Žaronskio atliekama smuiko melodija, šeštokės Ugnė Bukantaitė ir Eglė Smilgevičiūtė papasakojo apie advento tradicijas. 

Kanauninkas Vygintas Gudeliūnas šventino prakartėlę, vainikus, visus susirinkusiuosius, linkėjo progimnazijos bendruomenei gražaus Kalėdų laukimo. Mokinių savivaldos pirmininkė Ugnė pakvietė vakaronės dalyvius įsijungti į gerumo akciją „Kad Kalėdos būtų sotesnės“. Progimnazijos direktorius dėkojo susirinkusiesiems už parodytą širdies šilumą, geranoriškumą, puoselėjant gražią mokyklos tradiciją.

„Bendraminčiai“

 

Galimybių paroda Telšiai – Jaunimui „ATRASK. PAŽINK. SUŽINOK“

Lapkričio 29 dieną Telšių „Atžalyno'“progimnazijos 7a ir 7b klasių mokiniai su klasių vadovėmis Asta Daukantiene ir Dinara Daciene dalyvavo Galimybių parodoje Telšiai – Jaunimui „ATRASK. PAŽINK. SUŽINOK“. 

Telšių švietimo centro karjeros specialistė Lijana Hirzel

 

„Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā“

Lapkričio 23 dieną Telšių kultūros centre įvyko regioninis vaikų ir moksleivių žemaičių kūrybos ir žemaitiškų skaitymų konkursas „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā“. Jo tikslas – populiarinti žemaičių tarmės ir potarmių sklaidą bei gyvąją tradiciją, taikant nebevartotinų žodžių kūrybos formas.

Konkurse dalyvavo 4 mūsų progimnazijos mokiniai. Tai 2a kl. mokinys Kasparas Jankauskas (mokyt. Aušra Gumuliauskienė), 6a kl. mokinė Ugnė Bukantaitė (mokyt. Danguolė Eirošienė) ir penktokės Skaistė Butkutė ir Augustė Šapalaitė (mokyt. Jūratė Šliažienė).

Komisija konkurso dalyvius vertino atsižvelgdama į kūrinių turinį ir meninę vertę, repertuaro autentiškumą, pasakojimo įtaigumą, natūralumą, išraiškingumą, ryšį su publika, sceninę kultūrą.

Labai džiugu, kad Skaistė Butkutė (žemaičių kūrybos kategorijos 5-8 kl. grupėje) laimėjo 3 vietą, o Augustė Šapalaitė (žemaitiškų skaitymų kategorijos 5-8 kl. grupėje) – 2 vietą. Abi mergaitės apdovanotos nugalėtojų diplomais ir šauniomis dovanomis.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja J. Šliažienė

 

 

Projekto „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“ konferencija

Lapkričio 22 dieną Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 8a klasės komanda dalyvavo baigiamojoje projekto „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“ konferencijoje, kurią organizavo Telšių švietimo centras. Paklausėme kolegų iš Telšių miesto gimnazijų ir progimnazijų, pasisėmėme naujų idėjų ir žinių. Pristatėme sukurtą pirminę pakuotę „Džiugo“ sūriui ir pakuotės technologo ir dizainerio profesijas. 

Šio projekto metu mūsų komandai padėjo mentorė AB „Žemaitijos pienas“ pakuotės technologė Rasa Šarkevičienė, STEAM metodininkė Rasa Rimkienė ir Telšių švietimo centro karjeros specialistė Lijana Hirzel. Už įdėtą darbą buvome apdovanoti padėkos raštais, AB „Žemaitijos pienas“ dovanomis, o gruodžio 8 dieną keliausime į Venstpilio mokslo muziejų „Vizium“.

Telšių švietimo centro karjeros specialistė Lijana Hirzel

 

 

Rajoninė etnovakaronė „Mano gimtasis kraštas“

Lapkričio 22 dieną V. Borisevičiaus gimnazijoje vyko etnovakaronė „Mano gimtasis kraštas“. Joje dalyvavo ir mūsų progimnazijos 8a ir 7b klasių komanda. Mokiniai šoko liaudiškus šokius, žaidė žaidimus, kepė bandeles bei ragavo kitų regionų patiekalus, paruošė pristatymą ir viktoriną apie Plungės žymius žmones iki XIX a. Buvo pratęsta tradicija susipažinti su kitos mokyklos aplinka, bendruomene, įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, taip pat aktyviai praleisti laiką prisimenant mūsų tautos etnokultūros šaknis. Mokinius ruošė mokytojos Jadvyga Martinkienė, Dinara Dacienė.

Šokio mokytoja metodininkė Dinara Dacienė

 

 

Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21-ąją progimnazijoje paminėta Pasaulinė sveikinimosi diena. Mokiniai rašė pasveikinimus bendruomenei ant klevo lapų. Aukštesniųjų klasių mokiniai galėjo išbandyti protų mūšį apie pasisveikinimus „Kahoot“ programoje. Manau, kad tai skatins nepamiršti sveikintis, maloniai bendrauti ir šypsotis!

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

 

Gamtos tyrėjai Varniuose

Jau antrą kartą, lapkričio 15 dienos popietę, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai ir antrokai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Loretos Bugvilienės, išsiruošė į kelionę – Varnius. Mokiniai su savo mokytojomis dalyvauja Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Varnių regioninio parko Gamtos mokyklos ilgalaikėje akredituotoje programoje „Gamtos tyrėjai“.

Šios išvykos tikslas buvo susipažinti su bebrų pasauliu. Sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, negu tris kartus išgirsti. Tad nieko nelaukę, išsitraukėme šiltas striukes, guminius batus ir, lydimi gamtininkės Monikos, vykome į pelkę apžiūrėti bebrų gyvenimo vietų. Pakeliui gidė supažindino su pakelėje augančiais medžiais, krūmais. Įžengus į pelkę (vaikai sužinojo, kad pelkė, po kurią klampojome, vadinasi Dumbrių) mus pasitiko informacinės lentelės. Jose išsamiai apibūdinti mūsų ieškomi gyvūnai, kuriuos tikėjomės pamatyti. Turėjome didelę viltį bebrą pamatyti gyvai. Deja…

Prisirinkę įvairių šakelių grįžome į Gamtos mokyklą. Smagiai bendraudami apie patirtus nuotykius pelkėje vaišinomės sausainiais ir karšta arbata. O kiek netikėtumo buvo, kai vaikai pamatė tikrą bebro kailį, netgi galėjo jį pasimatuoti. Dar labiau nustebome, kai mokytoja atsinešė bebro kaukolę. Vaikai akivaizdžiai įsitikino, kad bebro dantys yra oranžiniai, ir ne du, o jų jis turi žymiai daugiau.

Pažiūrėję video medžiagą apie Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančius bebrus, mažieji keliauninkai atliko Žaliosios pamokos užduotis. Kai esi apsuptas bebrų pasaulio, netgi matematikos uždavinį apie bebrus išspręsti yra vieni juokai. Na, o toliau pats smagumas – kūrybinės užduotys. Vaikučiai turėjo progos pasigaminti bebro kaukes.

Vėliau keliautojai su pasigardžiavimu valgė mokytojos iškeptus blynus su naminėmis uogienėmis, žaidė žaidimus, klausėsi pasakų. Po edukacijų pradinukai buvo pavargę, tačiau vis klausinėjo, kada vyksime kitą kartą.

Pažintis su gamta – ypatinga patirtis ugdyti visapusišką asmenybę. Jaunasis žmogus susidūręs su gamta niekada nenuskriaus už save silpnesnio. Mokydamiesi netradicinėje aplinkoje vaikai įgyja socialinių, kultūrinių ir pažintinių kompetencijų.

1a klasės mokytoja Loreta Bugvilienė

 

 

Puslapis 8 iš 12

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.



Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis